| TakotaKun a întrebat:

Vreau sa-mi maresc masa musculara, lucrez acasa de o luna dar rezultatele nu sunt stralucite, am o gantera de 8 kg. Imi puteti da niste videoclipuri sau sa-mi explicati niste exercitii pentru biceps, triceps, piept cunosc si eu dar foarte putine! Dau funda...

3 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Pentru un corp frumos ai nevoie sa lucrezi picioare. S-a demonstrat ca lucrand picioare adica grupe musculare foarte mari (caci pana la urma sunt jumatate din noi) ajuta la eliberarea si cresterea nivelului de testosteron. Gantera aia de 8kg in scurt timp va deveni jucarie, fa-ti una sau cumpara una la minim 20kg sa o ai.

| Kinda a răspuns:

Salut ai nevoie de un regim bun sa iti rezvolti masa musculara, masa mare in proteine, si cu asta trebuie sa faci exercitii maximale, incearca metoda piramida, de exemplu la biceps daca faci cu maxim 50 sau 40 de kg sau cu cat faci tu, incearca sa incepi cu 20 prima serie faci cam 10 repetari si dupa tot urci pana la 50, din fiecare serie cresti cam 5-10 kg, depinde de forta pe care o ai, si fa asa pana la 50 kg, desigur nu o sa poti face 10 repetari cu maxima greutate dar o sa poti face cel putin 3 repetari si dupa ce termini cobori de la 50 la 20 din nou, asa iti recomand si la celelalte aparate, si trebuie sa cresti in masa, daca nu ai "grasime" nu o poti transforma in musculatura! si sa nu uiti de vitamine, nu sunt exercitii speciale, cele simple sunt cele mai bune doar lucrate in diferite metode te fac sa le simti mult mai bine si sa te ajute, dar rezultatele nu se simt in 1 luna, ce in cel putin 3 luni sau chiar mai mult.