| CllaraCllary a întrebat:

Vreau sa scriu o carte, dar n-am idei.Despre ce as putea sa scriu? FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| xXxRadu a răspuns:

Poti sa scrii o carte traznita fara cap si fara coada de gen : Marin Sorescu : Unde fugim de-acasa...
citat :,, Pe kilometri-ntregi faceam oua gigantice care se cloceau la soare si din ele ieseau copaci,,
Sau poti sa scrii ceva gen Scfi Fi...
Undeva prin anul 2745 tehnologia inghitisera intreaga lume. Si o echipa de oameni de stiinta deschid o poarta catre o alta lume prin care vin cei care vor sa distruga tehnologia si sa readuca totul la normal...
Sau poti scrie un mare basm....care sa aiba drept final moartea binelui dar raul sa devina bun sau ceva de genul.
Sau poti sa scrii o carte despre un liceu de elevi unde fiecare are puteri de gen Telekinezie, Telepatie, Controlul elementelor, Transformarea in orice in care este transferat un adolestent care este normal la inceput dar pana la sfarsit sa isi descopere cea mai mare putere din liceu...

Spor la scris...Cand iese cartea sa mi-o trimiti si mie ok?

15 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Tu despre ce ai vrea sa scrii? Ce ti-ar place sa scrii? Ce fel de carti iti plac? Raspunde la intrebarile astea si o sa stii ce ai de facut.

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Oamenii din jurul tau, sau ceva despre tine, sau despre profesori, sa le dai replica printr-o carte. Daca faci cartea despre profesori, eu zic ca ar trebui sa ii pui si in ipostaza aia de seriozitate, si toate trasaturile lor faciale sau corporale cum ti le imaginezi tu cum pot fi interpretatetongue

| Ramona000 a răspuns:

Despre tine

| usuk a răspuns:

Loool.asta o sunat ca si:
vreau sa ajung pe luna dar n-am o racheta spatiala si o echipa de 500 de persoane care sa ma asiste decoland
ps.scrie un roman autobiografic

| BluishAngel a răspuns:

Eu am scris o data o mica poveste.Era despre 3 prieteni foarte buni care gasisera intr-o zi un animal foarte ciudat si rar, care putea sa vorbeasca.Imediat ce s-au cunoscut au devenit buni prieteni.Problema cea mai mare era ca tatal unuia din cei 3 baieti lucra la o agentie marina si descoperisera "monstrul" descoperit de fiul sau.L-a capturat dar apoi cei 3 baieti au creat o diversiune si si-au scapat prietenul.In fine, nu e cine stie ce dar dezvoltat si corect descris, orice subiect e interesant happy Ai putea sa scrii ceva despre viata acvatica, o intamplare petrecuta sub mari.E un subiect tare interesantwinking

| elisa820 a răspuns:

Iti dau idei:un roman de dragoste, ceva S.F, ceva despre trecut.

| elisa820 a răspuns:

Romare de iubire, de istorie sau despre prieteni

| MariiMelon a răspuns:

Incearca sa scrii o carte care sa fie inspirata din viata ta sau a cuiva cunoscut. Creeaza personajele pe baza persoanelor cunoscute, dar schimba-le numele si mai infrumuseteaza unde crezi tu ca este cazul. Eu iti doresc succes, si cine stie poate in viitorul apropiat iti voi citi cu drag cartea! :*

| Silion_Liviu-mihai_1995 a răspuns:

Despre nedreptate, drama si putina comedie.

| DianaaGabrielaa a răspuns:

O poti scrie despre doi adolestenti, indragostiti. Poti scrie despre viata unei fete(care trece prin multe incercari), sau despre prietenie. Funda? big grin

| DeleteAcount a răspuns:

Poti sa incepi sa scrii despre familie, viata mai apoi despre dragostea, problemele, si fericirea pe care o intalnim pe parcursul acestei vieti...

| adutza1999 a răspuns:

Nai nevoie sa scrie despre un anumit lucru incepe sa scrii ce iti vine pe moment si dupa aia ideile o sa curca singure de asigur merge
mult succes

| funkiana a răspuns:

Poti scrie despre viata ta.

| anason12 a răspuns:

Despre adolescenti..sau ceva paranormal.Acum depinde si la ce te pricepi mai bine, descrieri, epitete, blah blah. sper ca macar ti-am dat o ideehappy.

| TBogdan77 a răspuns:

Poti sa scrii o carte despre un detectiv, despre viata unui pusti sau despre militari