| YoungHomie a întrebat:

Vreau sa stiu cateva pareri despre urmatoarele programe de studiu din Universitatea Transilvania Bv :
Stiinte economice - management
Litere - limba si literatura romana si engleza
Sociologie si comunicare - Sociologie
- comunicare si relatii publice
As dori doar cateva pareri despre fiecare in parte? Dau funda bineinteles!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa iti zic: pentru litere nu se merita sa mergi la Brasov. Vezi, fiecare centru universitar din tara are cate o reputatie referitoare la specializarile cele mai cautat, cele mai bune, etc - cele mai cele. De exemplu, daca vrei medicina hard core te duci la Targu Mures, daca vrei limbi straine mergi la Bucuresti, Cluj, Iasi sau Sibiu. In general, Bucurestiul e "the vegetable soup" unde se fac de toate, si reputatia e buna pentru orice specializare - pentru ca e capitala, hence aere si ifose... Insa, pana la urma - indiferent ce ar scrie pa diploma ta de licenta - poti invata si la Bucuresti la fel cum inveti la Brasov. Totul tine de ambitie.