| alex271227 a întrebat:

Vreau sa stiu cum se numea un film sf?
Mie imi plac foarte mult aceste filme sf si vreau sa stiu cum se numea un film pentru ca vreau sa il mai vad si anume in film era ceva de genul unui vehicul cu senile din doua parti care avea ceva tun cu o raza puternica care putea topi pe loc rocile, acel vehicul a intrat in scoarta terestra si a facut tuneluri pe unde sa se scurga lava incinsa dintr-un vulcan sau ceva de genu ca sa il mai potoleasca, si parca in acel vehicul senilat era si o bomba, si la un momendat ajunsesera ei parca intr-o pestera din cristale si s-au oprit sa le vada si in aclasi timp i-a ajuns lava prin tunel!

Va rog sa imi spuneti cum se numea acel film pentru ca mai vreau sa il vad o data(asta daca l-ati vazut si stiti cum il cheama)?

6 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Cred ca te referi la un film sf american din 2003 numit "The Core". A fost difuzat si in Romania, dar nu stiu sub ce titlu romanesc. Gasesti detalii pe IMDb aici http://www.imdb.com/......tt0298814/

| Alexandru98 a răspuns:

Men in black

| αηdrei a răspuns:

E ziua ta norocoasa! Filmul se numeste "The core", il poti viziona online (sper ca e vorba despre filmul in care nava "Virgil" intra in nucleul pamantului. Poate... o funda, cum consideri tu happy

| αηdrei a răspuns:

Este "The Core" 100%, oameni buni, am vazut filmul de numai putin de 6 ori!

Si merg in calatorie un nene care era geniu, negrul care proiectase nava, o femeie de la bordul unei nave spatiale care reusise sa aterizeze fortat o nava in stare critica, un francez foarte bun in stiinta si inca un nene care le avea cu pamantul, deci e The Core daca asta e firul actiunii. Si mor toti in afara de cel care avea studii in geologie si femeia si sunt salvati de "vocea" unor balene! Numai bagati pe aici "Men in black" si toate neroziile!

| alex271227 explică (pentru αηdrei):

Nu e acel film! Filmul acela pe care vreau eu sa il vad e tot de genu doar ca nu e masina din aia tip vierme ci era ceva masina compusa din doua tancuri unuite unul prin altu cu ceva cordon si in fata la primul,, tanc,, avea acel tun care trece prin roci!
Oricum mersi, dar nu ala e filmul!

| alex271227 explică:

Nu e acel film! Filmul acela pe care vreau eu sa il vad e tot de genu doar ca nu e masina din aia tip vierme ci era ceva masina compusa din doua tancuri unuite unul prin altu cu ceva cordon si in fata la primul,, tanc,, avea acel tun care trece prin roci!
Oricum mersi, dar nu ala e filmul!