| o0oarecare a întrebat:

Vreau sa stiu daca da cineva bacul la PSIHOLOGIE anul asta (2010). Am parcurs toata materia, dar am o nelamurire cu privire la varianta modificata de curand la psihologie. Ni se cere ca la subiectul I, ultimul punct sa facem o propozitie, si anume "Construiti un enunt, corect din punct de vedere psihologic, care sa evidentieze o relatie intre senzatie si perceptie"( acesta este exemplul din model). nu prea stiu cu ce se mananca enuntul asa... am doar o vaga idee si sper ca cineva sa ma poata lamuri, cat de curand, pentru ca mai este doar o saptamana...

2 răspunsuri:
| kiddutssa a răspuns:

Well, trebuie sa faci o afirmatie formulata psihologic in care sa vorbesti despre relatia dintre senzatie si perceptie. De ex: "Relatia senzatii-perceptii poate fi definita ca o relatie dintre proprietatile separate(distincte) si proprietatile de ansamblu."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O0oarecare din ce manual ti-ai invatat?