| TPULion a întrebat:

Stiti cumva un site bun ce te ajuta sa iei bacul la matematica, sunt destul de slab la aceasta materie si este singura care imi da emotii pentru Bacalaureat, o ratie a mediei mele e cam de 6 in fiecare an, ceea ce inseamna destul de slab pentru o nota de peste 5 in bac. Materia de a 11-a si a 12-a am priceput-o in mare parte, subiectul 1 ma bate rau sa spun asa, am probleme uriase la fractii si in general la toate exercitiile de la subiectul 1. Pe langa asta, nu stiu sa inteleg un enunt, ele difera de la unul la altul foarte diferit. Aveti idee ce ma poate ajuta? Sunt genul care intelege si de pe net, nu are nevoie neaparat de meditator.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Siteul se cheama tu, pune te pe invațat si numai astepta mură in gură.

| anamariarot a răspuns:

Eu când am început să mă pregătesc într-adevăr pentru matematică am folosit culegerea de la clubul matematicienilor. E structurată foarte bine și are exerciții destinate fiecărui capitol. Acoperă absolut toată materia pentru bac; are inclusiv formule. Exercițiile sunt ceva mai dificile decât cele care se dau la bac, dar cred că e cel mai eficient mod. Marchează-ți în carte exercițiile pe care nu ai reușit să le rezolvi și întreabă-ți profesorul de la clasă sau un coleg care știe mai bine. După ce rezolvi capitolele din carte, treci la variante și fă cât mai multe cu putință.
Mai este un domn pe YouTube, Radu Poenaru, care explică diverse tipuri de exerciții. Muncește și va fi bine. Succes!

| CleanHeart a răspuns:

Esti exact in aceeasi situatie ca a mea, cauta pe net profuonline Adrian Ursu si imi vei multumi, de la el am inceput sa inteleg matematica si ma bucur ca exista altfel de profesori in Romania mai ales care sa predaie online.

| vlad505 a răspuns:

Stiu eu un site se numeste : Cartea de Mate iti zic eu e cel mai bun site gasesti tot ceti trebuie.