| Melenguesa a întrebat:

Vreau sa stiu daca merita sa merg pe domeniul de chimie, sa urmez o facultate de chimie sau inginerie chimica. Cu ce pot sa traiesc dupa terminarea facultatii? E foarte mult de tocit, sau mai degraba se invata logic?

2 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Daca incepi cu tocitul...eu sunt pe bio-chimie intensiv si e foarte mult legat de logica si numai 10% tocit. Poti sa te angajezi ca laborant sau sa faci teste pe animale sau pe alimente pentru a le verifica. Poti sa te angajezi la institutii speciale bazate pe inginerie chimica.Ideea e sa fi foarte bun si te vor cauta ei, sau te vor alege mai usor.Bafta!

| Melenguesa explică (pentru Samariteanul):

Ce facultate ai facut? cum a fost? Se platesc bine aceste locuri de munca?