| IoanaXd a întrebat:

Vreau sa stiu mai multe despre profilul din real de stiinte. Niste pareri, sfaturi etc.

4 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Buna!
La stiinte ale naturii mananci biologia, chimia, fizica si mate pe paine+ ca te streseaza si ceilalti profsori cu obiecte inutile cum ar fi desenul, muzica si altele.La real se iau note mult mai mici decat la uman, insa dupa ce termini ai mult mai multe avantaje.Este greu, na suntstiinte exacte, insa daca inveti cat de cat faci fata.succes!

| IoanaXd explică (pentru Anca95):

La uman se bazeaza pe romana si e mai usor?

| unknownn a răspuns (pentru IoanaXd):

Depinde,daca iti place romana,normal ca e mai usor,daca iti place matematica, fizica, chimia, biologia, n-o sa ti se para greu nici la stiinte.

| DianneKrieger a răspuns:

In primul rand se bazeaza pe chimie, fizica, biologie si matematica. E destul de nasol daca nu te intelegi prea bine cu materiile astea. In clasa a XI-a va deveni foarte greu...dar acum depinde si de liceu, profesori. Eu ma transferasem la inceputul clasei a XI-a la filologie si nu mi-a parut rau deloc...dar mie nu mi-au placut niciodata materiile de baza ale profilului real. Acum depinde spre ce vrei si tu sa te orientezi. Bafta!