| Stefan1123 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu de ce in America sunt zone pe deasupra carora nu se poate zbura.Care sunt acestea? Exista si pe alte continente? Multumesc!

2 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Nu cred că există motive naturale, să le zic așa, ci doar motivele militare și politice. Sunt anumite scuturi în unele zone, sau unele țări, comuniste, interzic zborul deasupra lor și au doar anumite trasee bine stabilite. Numai bine!

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Depinde de zone, de tari, si de regimul politic pe care il au acestea, de exemplu in America nu se pot efectua curse aeriene deasupra bazelor militare, din cate stiu eu, dar prin alte tari, adica in zonele de razboi, nu se pot efectua din nou zboruri pe motiv de siguranta.