| adarian10 a întrebat:

Vreau sa stiu unde pot vedea notele de la simulare nationala 2015 clasa a 8 a pe net! Puneti-mi un link daca se poate

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai unde să le vezi ( pe net )!

Rezultatele de la Simulări NU se afişează nicăieri ( pentru "public" )!
Doar se discută în cadrul unei şedinţe cu părinţii şi elevii :)

" Art. 7. - Rezultatele obţinute de elevi la simularea evaluării naţionale pentru absolvenţii clasei a VIII-a şi la simularea probelor scrise ale examenului de bacalaureat naţional în anul şcolar 2014-2015 sunt analizate la nivelul fiecărei unităţi de învăţământ în care s-au desfăşurat aceste simulări, prin discuţii individuale cu elevii, dezbateri la nivelul clasei, şedinţe cu părinţii, precum şi la nivelul consiliului profesoral, în vederea adoptării unor măsuri pentru îmbunătăţirea performanţelor şcolare." - SURSA = Ordinul M.E.N. nr. 5144/2014 privind organizarea şi desfăşurarea simulării ( evaluării naţionale pentru elevii clasei a VIII-a şi a simulării probelor scrise ale examenului de bacalaureat naţional, în anul şcolar 2014-2015 ) de la linkul :
http://lege5.ro/......anul-scola

Toate cele bune.