| LanaDelRayFan a întrebat:

Vreo tehnica buna de invatat/memorat intr-un timp scurt? Am maine un examen si simt ca am uitat tot. Msik!

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu te stresa acum!
Calmeaza-te si odihneste-te!
Daca ai invatat si maine esti calma, atunci iti vei aduce aminte cu usurinta subiectul primit.

| Celcestietot a răspuns:

Depinde si de cantitate... cat ai de invatat?

| LanaDelRayFan explică (pentru Celcestietot):

Vreo 200 de pagini.

| Celcestietot a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Citeste-le o data si mai departe cu Dumnezeu.

| Frank51 a răspuns:

Nu există așa ceva. Dacă ai mult de învățat într-un timp foarte scurt, nu înveți eficient.

| raMLesS a răspuns:

Citeste si scoate ideile importante si ce crezi ca urmeaza sa-ti pice si repeta si tu punctele cheie.

| LanaDelRayFan explică:

Multumesc tuturor!

| Mimi24 a răspuns:

Poți să faci un rezumat pe înțeles tău sau subliniezi cu carioci/creioane colorate părțile importante. Și dimineața când te trezești poți să mai citești o dată lecția.

| Adrobre a răspuns:

Sper sa ne vedem cu bine. Sunt din Clejani

| Tejya a răspuns:

Chiar semeni cu Teodora Nedelcu?

| Varauen a răspuns:

Oh dra Lana