| 000MadMAX000 a întrebat:

Wats Up TPU... A si eu o intrebare vreau sa devin Inginer IT (programator) si nu sunt lamurit la ce facultate se invata aceasta ramura la Automatica sau Cibernetica? FUNDA...

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La facultatea de Informatica se face numai partea de programare, la politehnica ai posibilitatea sa faci si partea de hardware, inveti sa programezi microcipuri, faci eletronica samd. Cel mai bine intra pe site ul facultatilor si arunca un ochi pe programa sa vezi ce obiecte te atrag cel mai tare. In IT poti profesa indiferent de facultatea terminata, ca e Automatica si Caluclatoare, ca e Informatica ca e Matematica si Informtica. Oricum progrmarea o inveti 60% pe cont propriu daca vrei sa fii bun.

2 răspunsuri:
| Sburatorul a răspuns:

Barosanii in IT se duc la Politehnica Automatica si Calculatoare. A fost in weekendul asta un targ la UPB unde aflai detalii despre toate.

| Dana211 a răspuns:

Ca sa devii programator poti face facultatea de Matematica si informatica.Fratele meu termina anul acesta si poate profesa ca si programator