| zmenta1994 a întrebat:

Vreau o cariera in IT. Ce credeti ca ar fi mai potrivit? O facultate de informatica, una de cibernetica sau de calculatoare? care este diferenta dintre ele? (m'ar interesa in mod special sa devin programator ). Ce alte job'uri as mai putea avea?

Răspuns Câştigător
| TZi a răspuns:

Buna,
Iti recomand facultatea de informatica intrucat te formeaza cel mai bine ca programator. In functie de ce limbaje de programare vei invata si care din ele iti vor placea vei putea alege pe ce domeniu vei merge dupa ce termini facultatea. Poti alege sa devii programator web sau sa faci programe pentru diferite tehnologii, jocuri etc.
Dar asta vei decide in timpul facultatii in functie de ce iti place sa faci si care din limbajele de programare le vei intelege cel mai bine.
Bafta.