| ankankanka a întrebat:

2 saptamini in urma am fost plecata la Paris la mama in ospetie pe 5 zile. Ca talisman,mereu erau cu mine cerceii celei mai bune prietene ale mele. De ceva timp nu mai comunicam, a pierdut increderea in mine si si-a bagat piciorul. S-a impacat cu fostele prietene care au tradat-o si si-a facut prietene noi la camin. Se comporta pe siteuri de socializare, ca e fericita, si mereu in dispozitie. Citeva zile ma cazneam, ca iata ce fel de prietena sunt eu daca am pierdut cerceii ei... Un cercel e cu mine acum, pe masa. Ieri ma suna mama si-mi zice ca a gasit cercelul in masina, pe cind eu credeam ca l-am pierdut in avion... Ar insemna ceva?

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Da,inseamna.Freud spune ca pierdem sau stricam lucurile primite de la persoane cu care ne-am certat.Deci Freud are dreptate!

| Maskeried a răspuns:

Ca ai avut noroc sa-ti gasesti cerceii + norocul sa descoperi ce fel de prietena aveai. E foarte bine ca s-a intamplat asta. Acum iesi afara si cauta o prietena care sa te meritewinking