| Mifu a întrebat:

A incercat cineva site-ul de intalniri sentimente.ro? Stie cineva daca e pe bune? Sau te fac sa platesti abonamentul inutil?

20 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Inainte dea plati, aia iti trimit tot felul de mesaje, dar pe care nu le poti citi, asta pentru ca nu ai platit.
Acele mesaje apar car fi trimise de femei, femei de cele mai multe ori bune, dar is de fapt rtrimise de acel website, sa te faca sa platesti laughing

Asa ca idee, sunt si femei acolo, unele destul de bune, te poti intilni cu ele, asta daca te plac, ori le placi si tu ele, deci e website pe bune, doar ca trebuie sa arati bine, stiu si eu ce cauta femeile, sa fii in RO sau prin jur.

Dar sia colo au invadat astea ce cauta bani.Is unele frumoase, mai ales astea ce umbla dupa bani, cer bani, cer sa le plimbi etc vraja mari.
Stiu ca era un tip, insurat, era in varsta, eu il intrebasem ce cauta acolo, locuia in Austria, cauta numa femei bune, care aratau bine, a spus ca le pacaleste, ele crezind ca el ar fi ala pacalitu laughing le lua bilete de avion, le plimba prin Austria, le lua un prafum, sex cateva zile, apoi le trimitea inapoi in RO laughing
Zice ala, ele cred ca ma fac pe mine, dar le fac eu pe ele laughing A zis ca sa plateasca o femeie frumoasa pentru sex, ar da mai mult decat cheltuie el cu fetele alea romence, asta tot roman era, doar ca locuia acolo.

In sf gasesti si femei, doar sa iti placa tie, sau sa te placa ele pe tine.
Cum am spus depinde si cum arati, ce malai ai, gasesti si femei care cauta ceva serios, dar sunt si f multe fufe laughing

Daca ai intrat deja si ai facut cont, aia te lasa, e moca, dar sa vorbesti, sa citesti mesaje, nu poti, asa ca acel webiste te bombardeaza zilnic cu mesaj de la femei bunbe, tu spui wow cum sa fac sa le scriu, ori sa le citesti mesajele laughing tapa, alea nu-s pe nicaeri cand vei intra, no sa le mai gasesti acolo laughing

Dar odata ce platesti, daca platesti pe an, stai si tu pe acolo, vezi daca gasesti ceva, ar trebuie sa fie si femei serioase.Mai este inca unu, simpatie se numeste, acolo am fost si eu, pe asta simpatie, dar ceva ani in urma, am facut mare show pe webistele ala, am si gasit cateva femei, chiar mam si intilnit cu ele, am facut de toate, doaor ca nu au fost ce cautam eu.

Deci gasesti de toate pentru tot poporu, doar trebuie sa fii atent si sa nu fii naiv, sa trimiti bani, sau stiu si eu ce fufe iti cer bani, ca e copilul bolnav, ca a lasat-o barbatusau singura si nu are cu ce plati chiria si ce povesti mai spun, de regula toate spun aceleeasi povesti, astea care cauta bani.
O sa iti dai tu sama daca esti mai dezghetat, aia mai mototoli, cad in plasa, cei mai expperiemtati trag ei tapa acestor fetite care cauta bani, fctie de ce fel de persoana esti, poti face de toate.

| relian a răspuns:

Ma bag in sama adica? Amice te-ai trezit cu fata la perete cumva laughing Cei cu poza aia? Nu vad nici o legatura cu subiectul, credc a ai gresit cui te adresezi laughing
De mai pui o poza, despre ce desene animate vorbesti? Eu cred ca incurci persoanele laughing

Am spus ca nu este ce crerzi tu acel webiste sentimente, asa ca ia-o mai usor.
Daca ai ceva de spus, spune direct, nu ma lua cu poze, ma si gindeam ce poze arati, si despre ce laughing ma gindeamc a ai poze cu mine de pe mai stiu eu unde laughing
Trebuia sa spui, da miau arata alea diplomele de scoala, toate aveau facultate bla bla.
Ai fost pe webistele ala, dar esti naiv, crezi ca tot ce zboara se si maninca.
Nu te mai baga in sama aiurea, sau nu mai da raspunsuri de om naiv, nu ajuti pe nimeni.

Eu ma bagai in discutie, frumos, nu team injurat, nu am spus ca esti prost, deci am facut-o civilizat, nu vad ce tea deranjat la ce am spus.

Asa ca vina si arata ce am spus gresit, nici o problema cer scuze, dar nu cred ca e cazul.

Ok acu spune cei cu poza aia, mai exact ce vrei sa arati?

| relian a răspuns:

laughing afla ca am si iesit cu cateva, doar ca femeile cand is singure si alea de 30 de ani ce spui tu, nu-s singure cas f bune, is singure ca is asa cum sunt.
Esti copil de mingi, pantaloni scurti, nu te mai baga in sama ca deja incepi sa mirosi laughing

| relian a răspuns:

Tataie, stai blind ca nu ma impresionezi cu poza ta, si cu Bucuresti.Te dai mare ca locuiesti in Bucuresti? Cum am spus eu am intrat in discutie civilizat, apoi tu nu stiu ce ai simtit, ca mai luat peste picior, ca habar nu as avea.

In Buc uresti am facut si eu scoala, am si lucrat, nu stau acu sa iti arat eu tie poze laughing nu ma laud, dar acum dupa ce am stat in orase mari, sincer nu mai is curios de oras ca Bucuresti.
Locuiesc intr-o zona unde is oameni cit are toata Romania sau jmate de ea laughing asa ca stai linistit.

Sa vii sa te dai mare cu poze, sincer nici nu stiu ce vrei sa arati cu poza ta, sa arati ce ca existi si tu pe acolo?

Treb sa vorbesti frumos si era totul in regula.Eu am lucrat in cismigiu, daca stii, chiar acolo aveam sediu, cladirea aia mare.
Am lucrat in multe locuri din Bucuresti, sediu era acolo unde spun.Am lucrat linga politehnica o vreme, la o firma de constructii, chiar acolo la intrare in politehnica, dar pe parte aia cu dimbovita laughing mai vrei sa mai iti povestesc de Bucuresti?

Am lucrat si in militari, chiar acolo unde s-a facut cartierul ala intre valea cascadelor si ce bulevard era nu mai stiu, banui ca le stii, asta daca spui ca te pricepi.

Am lucrat si prin Vitan, parca asa ii zice, sau nu mai stiu, nu le am eu cu numele astea, pe acolo nu prea eram asa de familiarizat cu zona, acolo de unde pleaca autostrada aia spre constanta.

Ce vrei sa iti mai povestesc? Am locuit pe undeva o vreme pe 1 mai, cred ca stii laughing acolo in spate la Agronomie, si in inca multe alte locuri.Am poze de peste tot, dar nu sintem aici la expozitie de poze.

Daca vrrei sa stii daca is roman, da is roman, desi tu asa subtil mai facut tigan laughing cred ca esti cam batrin, de aia si mintea merge mai slow.

Ca idee am facut si facultate acolo tot la Bucuresti, Acu o sa vii sa spui ca ma laud, ca ma dau mare laughing sincer nu ma dau mare deloc, iti spun sa vezi ca ce vezi tu pe net este subiectiv, sa nu mai fii asa de naiv sa crezi ce spun oamenii pe sentimente sau simpatie ala.

Daca tot esti din Bucuresti, ia sa te pun sa cauti pe cineva laughing o fosta femeie care a lucrat cu mine, mi-a ramas cartea de munca din RO la ea, as vrea sa o am, asa macar ca amintire.

Ca idee eu locuiesc acu in Texas, mai exact in Dallas laughing iar o sa spui ca ma dau mare, ca am bagat si eu asa la plesneala.

Cu femei de pe simpatie si sentimente mam si vazut, unele din RO altele de aici.Deci nu vorbesc sa ma aflu in treaba.

Daca ai fi incetat sa bagi fitile si poze, nu as fi vorbit ce am spus ca esti copoil de mingi laughing esti tataie deja, dar na, ce sa iti fac daca ma iei peste picior.
Cum am spus eu, am discutat frumos, nu am avut nici o intentie sa te jignesc, apoi tu ai venit cu chestii care nu le-am vazut rostu.

vad in continuare vii cu poze, stai linistit ca nu tia cerut nimeni poze.Am vorbit pana acu de curand si cu o femie chiar din Bucuresti, profesoara, asa a spus ea, sta pe la armata poporului, dar nu ma mai cautat de vreo 6 luni.

Bine nu am vorbit ceva serios, asa nimicuri, ar fi fost interesdata daca as fi fost acolo in RO.
Are femeia si viza pe state, doar ca nu stie cand sau daca mai ajunge pe aici, are ceva rude, prieteni prin nord.

Deci sincer, nu stiu ce ai incercat sa spui, banui crerdeai ca vorbesti cu unu asa un tantalau, un prapadit laughing dar uite ca nu-i chiar asa.
Poze eu nu-ti arat, nu am pentru ce, de ma crezi asa pe ce am zis bine, nu sa fii sanatos.
Cunsoc f bine Bucuresti, mai putin zona aia sector 3 sau ce sectgor este acolo, am locuit in Bucuresti vrero 12 ani, asta asa ca idee.

Asa ca daca ai ceva de spus, spune direct, eu nu stau la povesti prea mult, sa ma ia careva pe ocolite, cu vraja marii, POate asa par ca nu as avea scoala, dar totdeauna asa mai placut sa vorbesc, simplu, asa ca cei de la tara, nu mi-am schimbat accentu deloc, cum am plecat de la mama asa am ramas laughing nu-s de aia stai asa ca acu is la capitala laughing

Cam despre asta este vorba, cum am spus baga direct, daca am spus ceva gresit, sau am jignit, arata, nici o problema, dar arata la primul comnetariu nu dupa.

Dupa da am facut-o pentru ca si tu mai luat altfel.Asa ca te las, ma bag la somn, la mine e 1 noaptea deja, miine merg la lucru
Numa bine.

| relian a răspuns:

laughing vars mesajele, dar mi-a trimis poze, nici nu stiam ce doreste, era o poza de la o plaja, asa facuta de departe, in zare ceva blocuri.

Nu stiu cei cu el, acu mi-a trimis o poza cu el in Bucursti nu stiu in ce parc, este, sau asa pare, mai in varsta, pare om serios, asta daca e poza lui, vorbeste chestii care nu prea au legatura cu subiectul.Ba mi-a bagat-o asa subtil ca as fi eu tigan laughing dupa a scris ca poate ca el pare tigan, dar sa stiu ca de fapt nu-i tigan.

A sters cea scris, nun stiu cei cu el, in sf, poate ca m-a blocat de nu mai vad, sa fie sanatos, eu am vorbit normal nu am jignit, nu am spus ceva naspa.
Doar am spus ca nu este asa acel webiste cum il vede el, pe net oricine poate posta orice, sa spuna ca are nu stiu ce scoala si ce joburi are, bani etc.
Am spus asta pentru ca el a spus ca acel webiste este jale mare, acolo numa celebritati ar fi, numa milionari laughing numa oameni de afaceri laughing wow, descria webistele asta sentimente ca si cum ar fi fosrt ceva Dubai laughing, iar el dupa s-a suparat, dar nu vad de ce, si mi-a bagat-o ca as fi tigan ca povesti.

Lasa sa se oftice, sa ne blocheze, oricum nul cunsoc, nu am mai avut dea face cu el pana acum, nici nu l-am mai vazut pe aici, ma refer sa fie activ.

| relian a răspuns:

Aha, deci tu esti nemultumit, ca eu as fi zis ca am fost pe acolo, dar de fapt nu am fost si ca bag si eu povesti, ceva de genul asta da?

Cind eram eu pe sentimente si simpatie, sincer tu te incaltai cu pantofii aia invers, acu pe bune.

Se bloca casuta de mesaje si intra jumate de mesaj laughing ce stiu eu ce dispozitiv aveai tu, ori erai pe telefon, la mine nu se intampla ce spui tu. Daca tu ai un calculator dinozaur, sau telefon de ala ce se blocheaza intruna, te cred ca se bloca si acolo, pentru ca este adevarat, webistele ala este cam incet, simpatie e ceva mai bun sub aspectul asta.

Deci nu pot sa stiu de ce iti intra tie juma de mesaj doar, apoi intra si restul dupa.
Dar ca idee nu am mai fost acolo de mai mult de 1 an, poate ca miau sters aia contul deja.
Ce pot sa iti spun, acolo comunici cam greu, chair asa si scriam celor cu care vorbeam, ca functioneaza wesitele ca si numele sentimente laughing deci functioneaza greoi, are si un chat online, dar pe care nu sta mai nimeni, asta arata cit de seriosi is cei de acolo laughing cit de scoliti si cate limbi straine stiu, de aia nu intra direct, daca intrebi nu ar sti sa spuna ceva.

Ce faceam eu sa intre mesajele? Nu faceam, nimic, cand cineva imi scria, ma uitam la mesagerie, deschideam si citeam, cam asta era tot.

| anonim3248 a răspuns (pentru relian):

Sunt persoane reale pe site.

| relian a răspuns:

Deci tu si cu nevastata doi pensionari, banui ca va plictisiti de moarte, v-ati facut cont pe sentimente laughing e bun si asa rau, se pare ca arti dat in mintea gainilor.

Dar acum, daca tu ti-a facut cont ca esti singur, ai bagat date la plesneala, adica minciuni.
Dar tu nu gindesti, ca asa cum ai bagat tu date false, asa poate oricine sa bage?
Tu atit de naiv esti ca iai crezut pe toti, daca aia tior zis ca are facultate tu deja iai si crezut, sau ca is oameni de afaceri evrei laughing

Vai de capu nostru, tu cu nevasta ta, ati descoperit si voi acu netu asta si ati cazut exact era eu sa zic cum laughing luati de bun ce scriu uni altii.

E buna tataie, dai inainte, vezi bagate si pe simpatie, bagoi si pe nevastata, ia vezi acolo ce se intampla, iaia si pe aia la rost, pune-i la punct, grijania lor de oameni laughing

| anonim3248 a răspuns (pentru relian):

Este site cu persoane reale

| anonimg a răspuns:

Nu ai nevoie de un site de matrimoniale. Chiar ar fi pierdere de vreme cu așa ceva, chiar și dacă ar fi gratuit.
Important este să fi pregătit de căsătorie din toate punctele de vedere. Altfel pierzi și timpul tău și al altora; și nu mai vorbesc de sentimente, de bani, etc.
Pe internet sau în realitate lucrurile sunt la fel; căci ce este pe internet vine din realitate.
În principiu există două tipuri de femei (că acestea cauți și despre ele vorbim): unele sunt prostituate, iar altele vor să fie femei de casă.
Ambele categorii sunt serioase, și între ele nu există nimic serios. Tu deci trebuie să știi ce cauți, ca să fi pregătit mai dinainte.
Fete găsești pe Facebook, din prietenii persoanelor serioase, și care în profilul lor au ca status "singură".

| Hyperion7 a răspuns:

E ca la păcănele.
Mai mult pierzi decât să câștigi.
Mai bine lași timpul să-și spună cuvântul, cu cât forțezi tu niste lucruri, cu atât situația devine și mai imposibilă
Asta ca un sfat.

| anonim3248 a răspuns:

Site sentimente.ro este cu persoane reale.

| relian a răspuns (pentru anonim3248):

Toate aveau facultate, tiau arata ele diploma cumva laughing asa sa treci acolo ca esti aviator in brazda treci ce vrei, nu te cauta nimeni la acte.
Nu stiu ce ai vazut tu, dar te asigur ca cei mai multi daca au liceul, ca sunt si cu scoli si ce spui tu, da sunt, dar nu oameni de afaceri, hai sa fim seriosi, poate de astia care au cate o baraca la coltu strazii, aia da, dar nu afaceristi, aia au femei, nu au timp sa stea pe net si mai ales pe sentimente.

Daca verifci pe toti acolo, nu gasesti unu sa spuna ca nu ar stii engleza, toti is asi la engleza, unia baga 3-4 limbi ca ar stii laughing dar cand e sa vorbesti cu ei, deja habar nu au.

Am fost si eu, asa ca stiu, dar sunt si ce spui tu, alea care au scoala te cunosc imediat, dupa cum vorbesti, cum te exprimi.

Daca stai la aprinti intr-o camera la gramada, tu ce faci, scrii ca stai cu aprintii?
Bagi si tu acolo o poza facuta linga o vila suparata, linga o masina, barca de aia iaht, deja nu mai faci fata la cate te cauta laughing
Iara daca iesi la intalnire te duci cu taxiu, daca intreaba spui ca nu stai tu sa conduci, iar soferul s-a dus la mamsa ca nu stiu cea patit si e la spital asa ca ai luat si tu un taxi laughing bani sa o duci la un restaurant ai, daca ai sharm si stii so vrajesti, ai pus-o, ma refer daca cauti sex, daca cauti ceva serios, atunci nu vorbesti cu alea.

Cum am spus toate au facultate acolo si toate stiu engleza, dar de fapt is vai mama lor.
Eu am gasit una acolo cu facultate, profesoara, dar si aia mai in varsta, restul care arata bine sis tinere, vraja marii, numa povesti.

Cele mai frumoazse is acolo pentru bani, alea nu au nici scoala si nici nu le duc capu mai mult de 2 metri.

Cam asta este sentimente.ro

Asa cum ai descris tu, pare ceva wow, zici ca este hotel de ala din Dubai laughing

| tunoi88 a răspuns:

Sunt persoane realea. Sunt multe siteuri de genul.

| Mifu explică:

Eu ma rafeream daca sunt persoane reale, sau niste roboti? Sa stiu daca are rost sa imi fac abonament sau nu. Am mai patit pe alt site si dupa ce te abonai nu mai primeai niciun mesaj.

| anonim3248 a răspuns (pentru Mifu):

Nu îți face nici cont pe site ăla, femeile de acolo vor altfel de bărbați.

| Mifu explică:

Si daca nu sunt si nu imi raspunde nimeni, imi platesti tu abonamentul?

| anonim3248 a răspuns (pentru Mifu):

Este site unde femeile caută numai anumiți bărbați.

| Mifu explică (pentru anonim3248):

Daca am bmw, e bine?

| anonim3248 a răspuns (pentru Mifu):

Nu e bine și nu îți face cont dacă nu ești cum am scris eu că nu te bagă în seamă nici o femeie.