| roccomato a întrebat:

A-si vrea sa-mi raspundeti si mie la o intrebare! Am o prietena si ea la randu ei ea are o relatie serioasa cu un baiat. Problema este ca ea e mai mare cu6 ani jumate decat el. Pentru el diferenta asta de varsta mereu zice ca nu e o problema nu conteaza, dar ea nu stiu mereu are asta in suflet si zice :offffffff eu sunt mai mare ca el oare o sa ne afecteze asta in viitor? Eu am sfatuit-o sa mearga mai departe sa nu se mai gandeasca la asta. Atat timp cat se iubesc familia lui e de acord nu a-si vedea o problema in asta ca exista diferenta asta de ani. Ce parere aveti? Crede-ti ca o sa le afecteze relatia in viitor diferenta de varsta ce exista intre ei?

Răspuns Câştigător
| antonia09 a răspuns:

Draga rocco, diferenta de varsta dintre parteneri nu ar trebui sa conteze atata timp cat se iubesc.
In relatia dintre mine si sotul meu exista o diferenta de aproximativ 15 ani, pentru mine nu a contat ca el este mai mare a contat mult mai mult iubirea dintre noi si sper sa dureze foarte multi ani de acum inainte, mai ales ca avem si o fetita de 7 luni.

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e ca dragostea nu tine cont de varsta. Prietena ta daca simte ca il iubeste cu adevarat pe acel baiat ar trebui sa ii arate asta. Crede-ma ca oricine apreciaza o iubire sincera printre atatea relatii false din zilele noastre. Eu cred ca ar trebui sa vorbeasca deschis cu baiatul si sa incerce sa fie fericiti. Orice va fi pe viitor, chiar daca se despart sa se gandeasca la faptul ca va fi un episod fericit pentru fiecare. Nu cred ca poate cineva sa regrete o iubire care s-a consumat.

| monyk a răspuns:

Buna, cat timp exista iubire, varsta chiar nu conteaza, ce legatura are varsta cu iubirea? Nu ar trebui sa fie un prilej de cearta sau despartire, sunt alte fete mult mai mari decat baiat si au o relatie superba, unde e iubire, totul e posibil, daca il iubeste, atunci ce conteaza ca e mai mare decat el, dragostea nu consta in varsta, sa stii ca iubirea nu are varsta!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Buna
roccomato atata timp cat intr-o relatie exista:iubire, respect, intelegere asta e totul
Nu conteaza varsta conteaza sa iubesti si aceea persoana sa-ti impartaseasca sentimentele. iubirea

| ☺Clau☻ a răspuns:

Nu vai, nu are de ce sa le afecteze relatia, important este sa se iubeasca si sa se inteleaga, nu conteaza ca ea este mai mare.Nu ar trebui sa dea prea mare importanta acestui aspect

| 61n4 a răspuns:

Deloc chiar... dp maine. daca se inteleg si se iubesc...winking
eu am o rel cu o per mai mare cu 10 ani. si?
nici o treaba staibtu linistita. daca e sa fie bine ...sa fie
dac e sa fie rau...soarta. nu poti sti ce e in sufletul lor.

| mihaela_4583 a răspuns:

Sincer eu nu cred ca asta poate fi o problema.important e ca se iubesc.si la mine e aceeasi chestie.mergi mai departe si o sa vezi atunci cum o sa fie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au mai vazut si cazuri si mai si! Dragostea nu cunoaste varsta daca te iubeste cu adevarat nu conteaza asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.am eu un coleg in situatia asta.cat au fost mai tineri... el, bata ea, cu experienta.acum, el mai tanar, cu succes, pe ea o face BABA.si sufera, si plange.asta e toate la randul lor. dar 6 ani nu ar fi totusi prea mult.cu toate ca de la 50 de ani in sus, se cam cunoaste diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei cel mai in varsta dintre parteneri va arata mai tanar datorita celuilalt si invers, cu timpul diferenta de varsta se estompeaza. Una din conditiile ca totul sa fie ok e ca ea sa nu-si "arate varsta" dpdv fizic sau psihic. Nimeni nu se uita la ce scrie in buletin, important e ceea ce simti zi de zi alaturi de partenerul tau. Iar daca esti multumit de partenetul tau, nu te grabesti sa cauti altcevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pentru ca vor aparea probleme.

| username_1760 a răspuns:

De obicei cel mai in varsta dintre parteneri va arata mai tanar datorita celuilalt si invers, cu timpul diferenta de varsta se estompeaza. Una din conditiile ca totul sa fie ok e ca ea sa nu-si "arate varsta" dpdv fizic sau psihic. Nimeni nu se uita la ce scrie in buletin, important e ceea ce simti zi de zi alaturi de partenerul tau. Iar daca esti multumit de partenetul tau, nu te grabesti sa cauti altceva winking