| alexandrastietotul a întrebat:

Buna dragilor am si eu o intrebare pentru care voi da funda dar si vot
Deci sunt intr'o relatie de 3-4 luni insa nu stiu daca il iubesc pe acest baiat sau daca nu il iubesc inainte sa stau cu el am avut o relatie de 5 luni in care pe acel baiat l-am iubit foarte mult, enorm de mult;( insa ne'am despartit din prosti sincer nici acum nu am reusit sa il uit mereu ma gandesc la el si cand il vad cu alta imi vine sa ma omor jur, am incercat sa ma impac cu el dar ma uraste el crede ca l-am inselat si nu mai vrea sa ne impacam dar sa revin la problema mea...
Deci sunt intr'o rel de 3-4 luni sincer nu stiu daca il iubesc pe acest baiatsad ii cunosc familia am fost la ei acasa mama lui pur si simplu ma iubeste mai mult de cum ma iubeste maicamea ( am prrobleme mari cu familia) as fi vrut sa ma despart de el dar apoi ma ura familia lui,frati,surorile, parinti, verisorii etcsad dar stau cate o data si ma gandesc oare fac bine? oare intr-adevar il iubesc? parintii mei nu sunt de acord cu el ma cert mereu cu mama pentru el (tata a muri) ..frati mei sunt prieteni foarte buni cu el dar nu stiu ar fi si ei dezamagiti de mine si nu situ ce sa facsad pur si simplu nu stiu...
Mam culcat cu el si acum mi; e frica a fost ceva ne protejat mi'e frica sa nu raman cu un bebe si lui iamz is asta si rade, zice ca nu a trebut prin asa ceva si nu stie ce a facut nu il inteleg cu si simplu..are o varsta ar trebui sa stie.
Acest cont pe TPU este al verisoarei mele alexandra care are 19 ani
Ma numesc Roxana si am 16 ani jumate iar el are 20
Stiu ca ma iubeste la fel de mult cum si parinti lui la fel, sa jurat in fata biserici ca ma iubeste si'a facut planuri cu mine, pentru toata viata iar eu nu situ ce sa fac;((

ajutati-ma
Imi cer scuze pentru greseli sunt grebita

6 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Cred ca tu ar trebui sa stii cel mai bine ce vrei, tu stii ce simti, ce e in viata ta in prezent si ce iti doresti sa se intample mai departe. Daca ai hotarat sa ai o alta relatie nu mai trebuie sa te gandesti la fostul, ci sa incerci din rasputeri sa il uiti si sa te concentrezi doar asupra baiatului cu care esti acum. In privinta despartirii, nu cred ca ai face un lucru bun sa il lasi, pentru ca odata si odata tot iti vei face o alta relatie si atunci e posibil ca istoria sa se repete. Mai bine lasa lucrurile asa si va fi mai bine pentru toti. In ceea ce priveste situatia cu mama ta, eu zic ca nu are de ales decat sa accepte situatia, daca tu vei avea o relatie sanatoasa cu el si mama ta isi va da seama ca esti fericita langa el, nu vad de ce s-ar mai impotrivi. Depinde acum daca are motive solide sa iti interzica sa te mai vezi cu el. Si in privinta faptului ca te-ai culcat cu el, a fost alegerea ta, lucurile astea ar trebui sa le discutati impreuna. Daca v-ati protejat atunci nu vad care ar fi riscul. Deci, repet, tu stii cel mai bine ce vei face, este viata ta si tu alegi ce crezi ca e potrivit pentru tine.

| neutrino a răspuns:

Capul face, capul trage. Si acum vei avea mult de tras. Si crede-ma ca meriti.

| EmaTanase a răspuns:

Pai exista bulinele contraceptive pe care le poti luahappy ( nu sunt scumpe si poti merge si la maternitate sa le iei gratis ) Bun deci daca ati facut sex neprotejat si a ejaculat in tine trebuie sa faci un test, sau astepti sa vezi daca vei avea menstruatie dar cel mai sigur e sa faci un test de sarcina cat ai rapid posibil! Si faza cu iubirea ca nu-l iubesti... Daca el te iubeste nu-l ranii gandindute la altul daca va afla te va uriwinking Eu sunt cu un baiat de ex eu am 16 si el 24 dar ne iubim. eu iau buline contraceptive big grin Succes:*

| DPaul a răspuns:

Pai la faza cu sexul.Trebuia sa va protejati...nu conteaza cata experienta are se poate ca si din greseala sa se produca inevitabilul. Diferenta de ani nu e asa de amre intre voi deci relatia ar avea sanse dar daca tu nu ti la el de atata timp nu cred ca se pot schimba lucrurile.Sa nu iti pese de parerile altora.In plus e viata ta si nu merita sa stai langa cineva langa care nu te simti indragostita.

| pur3style a răspuns:

Buna,sunt Marius, am fost si eu in situatia ta, am stat cu o fata 9 luni, dar nu am mai simtit nimic pentru ea, i-am spus totul i-am explict ne-am certat si ne-am despartit de curand, daca nu il iubesti nu are rost sa stai cu el pentru ca o sa-i faci rau mai tarziu...mai bine acum decat niciodata, sfatul meu, acum tu fa ce te indeamna inima

| Shpuky a răspuns:

Iti pot spune sigur ca nu il iubesti pe acest baiat.De ce indraznesc sa afirm asta? Pentru ca nu ai cum sa iubesti o persoana daca inca te mai gandesti destul de mult la fostul.Nu ar trebui sa-ti faci griji de ce cred altii, ci ar trebui sa te desparti de el.Ai doar 16 ani! Peste vreo 4-5 ani, vei rade de toata aceasta poveste, crede-ma.Nici nu-ti imaginezi cat de multi te vei schimba in gandire happy. A, si faptul ca ti-a jurat el in fata bisericii ca te iubeste si si-a facut planuri cu tine pentru toata viata, mi se pare putin cam exagerat. Are doar 20 ani si el. Se va schimba si el. Sfatul meu pentru tine este sa-ti traiesti adolescenta intr-un mod cat mai normal posibil.Nu sta de acum sa te gandesti la o viata impreuna cu o anumita persoana, ai toata viata inainte pentru asa ceva. Acum este prea devreme sa-ti complici existenta cu gandurile astea. Deci, traieste-ti anii acestia din plin si lasa grijile pentru mai tarziu pentru ca vei cauta perioada asta! happy