| ladyinredsaunegru a întrebat:

A-ti inselat vreodata iubitul/a, sotia/sotul? De ce?
Crede.ti ca atunci cand un cuplu (de foarte multi ani impreuna) au decis ca atunci cand unul din parteneri daca inseala sa fie iertat? Ma refer aici si la ideea de a fi deschisi unul cu altu, sa gandim cu mintea mai deschisa.Sa nu traim dupa acele reguli puse de societate in care unul din parteneri daca este tradat sa se faca scandal si sa fie parasit.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

1. Da. Pentru că am avut ocazia;
2. Eu nu am făcut scandal dacă fosta a avut o aventură, da' ce am auzit eu de la ea pentru ale mele...
Concluzie: în unele cazuri, se poate. Dar în principiu, acela NU mai e UN CUPLU, ci doar doi oameni care au ceva în comun.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu mi-as insela iubita si nevasta, pentru ca ele au profitat destul in viata si eu trebuie sa imi traiesc viata la maxim ca sa fie drepturi egale intre noi.

| Lawliet14 a răspuns:

Greu de spus. Din moment ce esti implicat astfel, nu inseli. Intr-un mariaj, e grav.

| 49Days a răspuns:

Vezi tu,eu imi imaginez x inseala y,y afla-inseala x din razbunare=Ce? Mariaj?laughing
Ma pun intr-o situatie:inteleg ca nu mai sunt iubita,inteleg ca nu mai sunt vazuta la fel,ca isi doreste altceva,ca i-a picat fisa pe alta,ca are alte asteptari,ca s-a schimbat ca nu stiu,orice as accepta,poate cu greu dar as accepta, nu sunt genul care"nu ma parasii!" intelegi? Dar nu accept tradarea, niciodata(de orice fel). Lasitatea, demnitatea=cu 0, agonia asta tampita...prelungim ce? Numai merge punct. Cel putin asta consider eu.De ce sa sufar eu pentru prostia, lasitatea altuia? In timpul ala as fi facut altceva, e o vorba" singuratatea in 2"
Si nu trebuie scandal pentru o despartire.

| OnHold a răspuns:

Nici eu nu sunt de acord sa se faca scandal atunci unul din ei inseala, dar parca as vrea totusi sa fie parasit, adica asa mi se pare normal...
Si permite-mi sa fac si o completare la ce-a spus domnul de pe locul 3 TPU - e ok sa-ti inseli iubita si nevasta pentru tot ce-au facut ele in trecut, dar nu-i corect s-o inseli pe una cu cealalta, deci e mai bine sa ai amante la ambele...