| onlyme_8622 a întrebat:

Acum 3 ani m-am indragostit de un baiat...si el de mine...am avut o relatie destul de lunga chiar daca el a plecat din tara...ma suna tot timpu... vorbeam pe mess...pana cand nu a intervenit ceva...verisorul lui tot ii baga fete pe gat...si s-a terminat totul...vara asta a venit in tara si inca il mai iubesccrying... mi-a cerut numarul de telefon i l'am dat...si am vb k el prin smsuri...si mi'aspus ca inca ii este drag de mine si nu stiu ce sa fac sa il cred sau nu... dar vad ca nu mai imi da nici un semn de viata de vre'o 2 saptamani... oare e adevarat ce mi-a spus? sau mi-a spus doar k nu are cu cine sa stea? si vrea sa stea cu mine de plictiseala? nu stiu ce sa credsad ajutati-masad

5 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu ti-a dat niciun semn 2 saptamani? Sincer acum, daca iubesti, dai un semn de viata in fiecare zi, iubirea nu-i cronometrata din 2 in 2 saptamani. A venit in tara, si vrea sa mai aibe o aventura cu tine fiindca stie ca inca ii mai placi de el. Baietii sunt f. periculosi atunci cand simt slabiciunea fetei. Lasa-l in pace. Nu te mai agita, nu merita. Vrei sa fii un simplu trofeu laudat in fata prietenilor lui? Fii puternica, demonstreaza ca ai un caracter si-o personalitate si ca viata merge inainte si fara el!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu daca o sa asculti sfatul meu, pentu ca este cam dureros... dar totusi iti voi spunewinking
Cel mai bun lucru ar fi sa il uiti. O persoana care te iubeste macar 1 pe saptamana te suna.Verisorul lui este oarecum vinovat ca ii baga fete pe gat, dar daca el te iubea asa cum spune, nu accepta astastraight face
O sa fie greu sa il uiti, dar cu incredere si cu vointa vei reusii kissTrebuie sa gandesti pozivit.Vei gasi alt baiat de care sa te indragostesti si o sa fie totul binebig grin
Nu lasa un baiat sa te faca sa fi trista kiss Ai grija ce faciwinking

| cristi27 a răspuns:

Poate a dat de altcineva...in fine nu asa se procedeaza cum a facut el, daca nu mai vrei sa ai relatie cu o anume pers anunto ca acea persoana sa nu isi mai faca atatea sperante. Daca nu tea sunat de 2 saptamani parerea mea ca are pe cineva, singurul lucru care mai poti sa il faci e sa mergi inainte si sa nu te descurajezi ca e plina lumea de baieti

| Cosmin a răspuns:

Ceea ce a facut persoana in cauza este un lucru josnic...imi cer scuze pentru exprimare, dar asta este adevarul! O persoana care spune ca are sentimente pentru alta persoana nu face ceea ce a facut el...nu suni o data in pasti si o data in craciun, my ii trim ceva sms-uri, my ii bagi vreo 2-3 alinturi si gata! Nu asa se face! Daca, cu adevarat tii la cineva, pai faci tot ce poti sa ii dem lucrul asta! Oricum, vina nu este a verisorului, ci a lui pentru ca a acceptat asta! Un sfat: incearca sa treci peste si ai sa vezi k nu iti va parea rau! Cu sigutanta vei gasi pe cineva care sa stie sa te pretuiasca asa cum sunt convins sa meriti! Imi cer scuze daca am fost putin cam dur!

| bosnea marinela a răspuns:

Dupa mine cred ca ar fi bine sa il uiti si incearca sa iti gasesti pers potrivita.asa am patit eu acum tot 3 ani s-a bagat cel mai bun prieten intre noi si crede-ma si acum ma mai gandesc dar am pe cineva alaturi de cand am pierdut acea fiinta.si ma sprijina.asa fa si tu si vei vedea ca ai sa depasesti acest impas. sfatul meu :FI TARE