| onlyme_8622 a întrebat:

Acum 3 ani m-am indragostit de un baiat...si el de mine...am avut o relatie destul de lunga chiar daca el a plecat din tara...ma suna tot timpu... vorbeam pe mess...pana cand nu a intervenit ceva...verisorul lui tot ii baga fete pe gat...si s-a terminat totul...vara asta a venit in tara si inca il mai iubesc... mi-a cerut numarul de telefon i l'am dat...si am vb k el prin smsuri...si mi'aspus ca inca ii este drag de mine si nu stiu ce sa fac sa il cred sau nu... dar vad ca nu mai imi da nici un semn de viata de vre'o 2 saptamani... oare e adevarat ce mi-a spus? sau mi-a spus doar k nu are cu cine sa stea? si vrea sa stea cu mine de plictiseala? nu stiu ce sa cred ajutati-ma cryingsad

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu iti pune mari sperante in aceasta relatie, a facut asta din lipsa de ocupatie, daca te iubea te suna mai des.

| oz a răspuns:

Daca a cedat la insistentele verisorului...inseamna ca nu te iubeste chiar atat de mult happy

| Jupiter a răspuns:

Pai nu ii esti chiar atat de draga daca nu da semne de viata...

| ela84 a răspuns:

Este o vb adevarata:ochii care nu se vad se uita. incearca sa il inviti la un suc si vezi daca sentimentele ii vor reveniwinking succes

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Relatiile la distanta presupun foarte multe. S-a facut si un studiu pe tema asta si doar 75% rezista in timp, deoarece de obicei unul dintre parteneri nu are destula incredere in celalalt partener. Este evident ca si tu te afli in categoria asta. Sigur te foloseste si la fel te-a folosit si pana acum!

Asta nu e o relatie pentru care trebuie sa lupti! Mergi mai departe si gaseste-ti un baiat care intr-adevar sa te iubeasca si cu care sa nu ai o relatie la distanta, pentru ca ti-am zis, foarte rar rezista!

| zanabuna a răspuns:

Daca el a cedat inseamna k nu te iubeste.asa cum ai crezut tu.nu are rost sa te impaci cu el(cu toate k tu ink il mai iubesti)mergi inainte.nu a fost sa fie. poate soarta iti rezerva altceva mai bun pentru tine.arata-i k nu mai esti fata naiva pe care o cunostea el.fii puternik, ai incredere in tine... k viata merge mai departe...nu se termina la el.winkingmai ai multe sa descoperi...big grin

| Ofatamisterioasa13 a răspuns:

Daca nu prea iti da importanta asta inseamna ca nu insemni prea multe pentru el asa ca mai bine ai incerca sa iti faci un nou prieten si sa faci cumva sa te vada cu el sa vezi cum reactioneaza inceaca daca vezi ca nu-i pasa stai cu noul prieten si ai sa vezi ca il vei uita cu timpulwinking.

| Lacramioara_6794 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa cauti pe altcineva. El vrea doar sa se foloseasca de tine si nu e corect incearca sa il faci gelos cu cineva si apoi vezi cum reactioneaza daca te iubeste cu adevarat o sa te caute daca nu...

| lilooo a răspuns:

Nu te iubeste cu adevarat. Poate.
Mai insista. Daca tot nu raspunde, eu zic ca nu are rost sa te mai consumi.