| anonim_4396 a întrebat:

Hm.Hey,TPU!

Am si eu o problema.De cateva luni am inceput sa scriu cu un baiat pe facebook.Nu.l cunosteam personal doar de la prietenele mele care. mi povesteau ca este foarte frumos si tot felul de chestii.Acum 2 saptamani l.am vazut prima oara in club ne.am salutat si doar atat. A 2a zi mi. a scris el din nou bun dar totul era diferit suna ca un flirt. A inceput sa-mi trimita in fiecare dimineata mesaje, sa telefonam. Vineri saptamana trecuta am hotarat sa ne intalnim amandoi sa mergem in club, toate bune si frumoase fiind primul nostru ´´date´´, am inceput sa vorbim am baut un pic impreuna la limita normalului, dupa aia ne-am dus sa dansam, am ajuns si la sarut, pana in mom cand ´´o prietena´´ mi. a stricat seara pentru faptul ca ei ii placea de el.Am vrut sa plec el a incercat tot timpul sa-mi explice ca nu trebuie sa-mi fac probleme, trebuie sa-mi fie egal ca eu sunt speciala, m. a surprins faptul ca a plecat cu mine la 1 dimineata din club doar pentru faptul ca fetele mi.au stricat seara, a fost destul de dragut din partea lui oferindu. mi esarfa lui, manusile si intr. un final ultimii lui bani, pentru ca nu am stiut cum ajung acasa.Si acum ajung la problema mea, sunt un pic in ceata toata saptamana aceasta am vbit la telefon, am primit mesaje de noapte buna, dar el tot nu imi arata concret ca vrea ceva de la mine, mi. a explicat ca trebuie sa ne cunoastem mai bine si ca nu trebuie sa sarim peste etape, dar totusi imi fac prea multe griji, momentan nu prea are timp din cauza scolii este cam stresat. Oare sa mai astept? Nu stiu crede. ti ca o sa-mi arate intr. un final``?

A inca ceva el este scorpion eu sunt berbec.Cum este relatia dintre cei doi? Si cum este barbatul scorpion?

2 răspunsuri:
| private09love a răspuns:

Buna!

Poate este putin mai timid si ii este rusine sa iti arate ca tine la tine. Mai asteapta putin si apoi daca tot vezi ca nu iti arata ca tine la tine fa-ti curaj si intreaba-l tu pe el. Iar in legatura cu zodile eu cel putin nu prea cred in ele, dar daca tu vrei uite am gasit asta pe net:

Scorpion si Berbec: Apa si Foc? Greu de ajuns la un compromis, dar odata ce v-ati lamurit fiecare, relatia are sanse mari sa dureze.

Merita sa amintesc ca, daca pe plan emotional o s-a cam aveti frecusuri, ca parteneri de afaceri va întelegeti perfect. Berbecul este initiatorul, cel care inspira marile actiuni, cel ce vine cu ideea stralucita. Dar la "praftica" se cam împotmoleste. Iar aici vine Scorpionul, care aduce durabilitatea. Berbecul fiind semnul care guverneaza creierul, nu e deloc încuiat la idei noi, si stie sa dea dreptate si altora, asa ca îti va asculta cu atentie ideile si sugestiile si va încerca de-adevaratelea sa "faca ceva".

Atractia fizica între voi este foarte mare la început – probabil a fost dragoste la prima vedere. Pasiunea primelor zile este la fel de mare: în general, Apa si Focul se atrag, fiind complementare. Fiecare are ceea ce-i lipseste celuilalt, fiecare îl completeaza pe celalalt. Problemele încep când vine vorba de o relatie de durata, deoarece, pe termen lung, Apa tinde sa stinga Focul (sa-l plictiseasca, sa-l agaseze sau enerveze), iar el tinde, prin însasi natura lui, sa consume energia din jur, adica sa evapore Apa (sa te epuizeze fizic sau psihic).

http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/scorpion/berbec.php

| ellaehella a răspuns:

Hey mersi mult de tot big grin
da sper.
noi vorbim in fiecare zi la tel.si tinem contact. dar el este mereu ocupat sad