| Nicoleta2012 a întrebat:

Deci..as vrea cateva sfaturi/pareri, iar daca vi se pare stupida intrebarea, nu e nevoie sa raspundeti!
Treaba sta in felul urmator... Acum 2 saptamani (aproximativ) un vechi prieten (19 ani) mi-a spus ca ma place si m-a intrebat daca vreau sa fim impreauna si am zis ca ma mai gandesc. Faza e ca de cate ori ne intalnim ne sarutam si in rest nu prea vorbim la telefon, eventual pe mess, dar si acolo nu prea gasim subiecte comune.Nu i-am dat inca raspunsul pentru ca in ziua urmatoare dupa ce m-a intrebat ne-am intalnit la o petrecere si am stat doar cu el, m-am gandit ca si-a dat seama care ar fi raspunsul meu in cazul de fata...Voi ce credeti, am procedat corect? Sau ca ii spun direct ce simt? P.S:Eu am 16 ani.
Multumesc! happy

3 răspunsuri:
| Dienuttza a răspuns:

Pai. Daca tu crezi si simti sa-i spui da avand o atractie fata de el sau il placi ar merge dar daca nu prea aveti multe in comun si asa incearca sa afli mai multe despre el si asa incepi sal cunosti ..totusi are 19 ani e un baiat destul de ''matur'' so luam asa! Incearca sa'i sp sa mai aiba rabdare sa va cunoasteti mai bine daca acum nu esti sigura pe raspunsul care sa'l dai!

| flippy94 a răspuns:

Normal ar fi sa-i spui dar gandeste-te, ai spus ca nu prea a veti multe in comun asa ca... mai bine incepeti sa va cun mai bine si pe urma... spune-i

| fetitzaplinadevise a răspuns:

Normal, dar incearca sa fii diplomata. Nimanui nu ii place sa i se spuna direct...