| sara2523 a întrebat:

Acum cateva zile catelul meu a fugit si nu s-a intors. mi-e foarte dor de el. credeti ca se va intoarce? l-am cautat prin zona si am intrebat si de vecini, dar nimic... ce as putea face? mi-e foarte dor de el si plang intruna! va rog ajutati-ma! funda

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sad Eu zic sa nu-ti pieri speranta, e posibil sa se intoarca sau sa-l gasesti tu iar daca nu il mai gasesti, Ia-ti un caine asemanator cu cel care a fugit si pune-i acelasi numehappy Nu te gandii ca il inlocuiesti ci doar este o fiinta care sa-ti aduka aminte de el puppy dog eyes

| blueheart a răspuns:

Hei! Nu vreau sa-ti dau sperante. Catelul meu a disparut o saptamana si jumatate de acasa.Nu mai aveam nicio speranta ca il voi gasi. Si acum cateva zile l-am gasit in cusca lui. Nu stiu unde a fost, important este ca a venit acasa. El face parte din familia mea, e sufletul meu si am suferit cand a disparut. Poate ca vei avea norocul meu. Nu-ti pierde speranta, poate il vei gasi.
Succes! happy

| CosminC86 a răspuns:

Buna! Poate a fugit cu iubita lui in strainatate.batting eyelashes
Fruntea sus! daca se intoarce, se intoarce daca nu, nu. Asta e doar n-o sa plangi pentru un caine tot timpul.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,nu mai plange, ca o sa se intoarca! poate sa ratacit si nu mai stie sa se intoarca acasa, cauta-l un pic mai departe de casa! eu iti doresc sa-l gasesti!

| Cetateanulturmentat a răspuns:

Depinde daca e obisnuit cu orasul in care stai tu. Daca l-ai scos la plimbare zilnic pentru ceva timp, o sa se intoarca, dar daca nu, atunci cred ca nu prea are cum... Oricum ar fi sa nu te superi prea tare, si daca nu il gasesti iti cumperi tu altul.

| ACAB1312 a răspuns:

Cumparam altu nu-i problema, la obor nu costa mult laughing

| raduspace10 a răspuns:

Vorbeste cu politia sa il caute sau pui afis pe stalpi cu poza recenta a catelului si nr tau de telefon si zici recompensa 50 lei cine il gaseste sau ceva de genu.Nu cred ca e asa grav ca nu are cum sa plece din oras ca dist dintre orase sunt mari deci nu ar avea ce sa manance.Nu-ti fa griji prea mari ca nu cred ca e prea departe

| oompaloompa a răspuns:

Unui prieten de al meu i s-a intamplat la fel, iar dupa aproximativ 5 zile cand mergeam impreuna la o demonstrati de karate l-am vazut, l-am luat in masina l-am dus acasa si i-am dat de mancare.
A fost foarte fericit, dar cel mai important a fost ca nu si-a pierdut speranta ca il va revedea din nou asa ca nici tu nu ar trebui sa o faci!

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Eu nu cred ca se mai intoarce.

| sara2523 explică:

Stai ma baiatule in banca ta! nu vezi ce limbaj ai,de la tara! din cauza unora ca tine Romania e facuta de ras! si un aurolac vorbeste mai frumos! nu e vina mea ca tu n-ai inima si nu stii ce inseamna sa ai un animal. ma mir ca daca nu-ti pasa de un catel sa-ti pese tie de un copilas orfan. rusine sa-ti fie. in locul tau, as baga capul in pamant de rusine, dar tu nu stii ce e aia rusine, ca nu ai constiinta, sau o ai prea incarcata! nu mai vorbi tu!

| bengalezu a răspuns (pentru sara2523):

Spre suprinderea ta domnisoara am si eu caine ciobanesc german asa ca pliscul mic

| bengalezu a răspuns (pentru bengalezu):

Nu se cauta caini pe TPU sau net te-as face in multe feluri da nu-mi sta in caracter hai pa

| sara2523 explică (pentru bengalezu):

Ma mir ca nu-ti sta in caracter, la ce raspunsuri dai...in fine. cine cedeaza e mai destept, dar la ce te poti astepta din partea celor ca tine?

| bengalezu a răspuns:

S-a dus cate zile a crescut ca il maltratairolling on the floor si acum a dat de gustu pasaricilor smecher cainele asta da viata

| SimonaQs a răspuns (pentru bengalezu):

laughing))

| sara2523 explică (pentru bengalezu):

Unii dintre voi ati dat raspunsuri in bataie de joc. mie m-ar fi rusine!

| Noob007 a răspuns:

Se va intoarce el cand i se face foame. Am 2 caini. Unul dintre ei a fugit de 3 ori in cautarea "Iubirii" dar mereu s-a intors. Craciun fericit!