| cosm1n_9149 a întrebat:

Ai ierta daca iubitul/a sau prietenii ti-ar trada increderea?
Eu unul nu i-as ierta!

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Eu sunt orgolioasa din fire, poate un pic mai mult. Si cred ca mi-ar fi greu, doar daca ar fi ceva lipsit de importanta, probabil ca da.
De obicei nu dau a 2-a sansa, si daca i-as ierta, nu ar mai insemna niciodata ce au insemnat pentru mine candva. Nu le-as mai acorda increderea, atentia mea, si chiar daca as ierta, de uitat nu as uita niciodata.
Nu pot sa zic exact ce as face daca as fi pusa in aceasta situatie, pentru ca pana acum nu m-au dezamagit, nu m-au tradat, am stiut sa imi aleg prietenii bine, la fel si iubitul. Sper sa fie asa si de acum incolo si sa nu imi tradeze increderea pe care nu o acord asa de usor, mai ales daca am pierdut-o o data in cineva, a doua oara nu o mai acord.

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ma straduiesc de ceva vreme sa invat sa iert. E mult mai greu decat pareworried
Nu stiu daca i-as ierta dar m-as indeparta cu siguranta de eihappy

| campanario a răspuns:

Nici eu happy

| SufletDeCopil a răspuns:

Mda, tocmai am facut-osad. oricine merita o a2a sansa.
Sa iertbatting eyelashes. tot timpul.
Sa uit.Niciodata!

| Fallen Angel a răspuns:

Eu sunt o arzbunatoare. Probabil as ierta dar as lovi acolo unde doare mai tare. Ca sa vada si eu cum m-ar durea pe mine. Sau poate i-as lasa in pace si i-as trata cu indiferenta. Una din doua. Cred ca prima ar fi mai potrivita caracterului meu laughing Deci i-as ierta dar m-as razbuna.

| BeT a răspuns:

Iarta fratioare ca poate si tu vei gresi intr-o zi fara voia ta, si nu stiu zau cum te-ai simti cind vei auzi:Nu te voi Ierta niciodata!

| nicol20 a răspuns:

Nici eu nu as ierta dar se spune a gresi este omeneste a ierta este dumnezeieste

| Nic a răspuns:

Mi s-a intamplat, am trecut peste.

| multimoak a răspuns:

Intotdeauna am iertat. Dar daca mai face, a doua sansa n-o mai pupatongue

| JustArmy a răspuns:

Eu as ierta, dar nu as uita nikiodata. si iertarea isi are rostul, dar cand ierti prea multe gresesti. e bine sa mai ierti din cand in cand, pentru ca si tu la randul tau esti iertat pentru greselile pe care le faci. toata lumea merita a doua sansa.

| florin_7920 a răspuns:

Aş ierta dar nu mai sînt dator să le ofer încredere, şi mai depinde şi de împrejurări. Ghîndeştete dacă ai greşi ţiar place să fii iertat, puneţi şi întrebarea asta.

| cosm1n_9149 explică:

Chestia este ca daca le permiti prea multe esti luat de fraier, daca te cunoaste stie si la ce sa se astepte, daca face ceva sa iti tradeze increderea nu e un lucru tocmai neinsimificativ, il ierti cand face un lucru marunt nu cand isi bate joc de tine.
Un om isi bate joc de tine atat timp cat ii permiti... daca stie ca nu are cu cine, ori renunta ori isi schimba comportamentul ca sa fie acceptat, daca nu valea! In cazul in care e prieten sau iubit/a adevarat. nu ar face acel lcuru stupid!

| cosm1n_9149 explică:

Pana la urma i-as ierta dar nu as mai vrea sa am de-a face cu ei!
Nu port ranchiura nimanui, dar odata ce m-ai tradat, o sa cunosti o alta partea a mea. care sigur nu o sa iti placa!
Eu nu ma gandesc la rasplata cand ofer ceva, dar cand mi si ofera tradare, nu mai ofer nimica!
Stii cum e si cu focut te joci pana te arzi, pe urma nu iti mai arde de joaca, simplu!
Omul pana nu pierde ceva, nu realizeaza ce a avut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii da pentru ca sincera sa fiu nu prea cred in prietenia adevarata si ma astept oricand de la o "palma" de la prieteni, insa iubitul depinde... daca mi-ar insela asteptarea, m-ar dezamagi sau lucruri de genu poate l-as ierta cu greu, insa doar prin cuvinte.Este greu sa ierti din suflet atata timp cat tu nu poti sa uiti acea fapta.Si daca persoana este importanta pentru tine, este clar ca uiti mai greu si te doare mult mai tare.

| aditzuca a răspuns:

Orce om trebuie iertat cate o data nu te poti intelege cu ei dar pana la urma te vei impaca nu am mai auzit ceva care sa sune zice cineva ceva si nu mai vorbesc toata viata si nici nu se mai vad