| Paula1122345 a întrebat:

Ai voie sa te casatoresti civil daca esti la liceu? ( tin sa mentionez ca la zi, nu la seral)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta legala pentru a va putea cununa, este de minim 16 ani la femei si 18 ani la barbati.

5 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Nu conteaza cum esti la liceu.
Dar fi atenta ca sunt 3 momente importante in viata si doar la unul putem alege.Cand ne nastem nu ne intreaba nimeni la fel si cand murim, decat la casatorie trebuie sa deschidem ochii bine si sa alegem binewinking. Eu zic ca e cam devreme

| AAlinaaa a răspuns:

Aprobarea parintilor o ai?

| lety93 a răspuns:

Daca ai 16 ani (fete-daca is de acord parintii)/18(daca nu prea is de acord parintii), respectiv 18 (baieti) ii legal (din cate stiu eu nu conteaza starea civila la liceu)

| mirelushhh a răspuns:

NU conteaza daca esti la liceu,, conteaza doar varsta, DAR... trebuie sa fi sigura ca vrei lucrul acesta (nu este o joaca )

| jimmy1823 a răspuns:

Baga-ti mintile in cap! laughing