| all3xandrutzaaaa a întrebat:

cryingajutati-ma si pe mine cu o problema...acum o saptamana cam asa am cunoscut un baiat prin intermediul unei prietene.el i-a cerut id meu a zis ca sunt draguta si ca ar vrea sa fie cu mine.de atunci el a mai venit o data pe acolo pe unde statem eu cu prietena mea si cu mai multi.a stat cam 5 minute si a iesit in oras cu niste baietii.in alea 5 minute s-a uitat de cateva ori la mine dar nu mi-a zis nimic.si de atunci nu a mai zis nimic de mine..eu ce sa inteleg? si mai am o problema..de curand m-am imprietenit cu prietenii prietenei mele dar nu stiu ma simt ciudat.eu in general sunt o fiere mai retrasa si nu prea am ce sa vorbesc cu ei ca sunt timida.toti au spus ca sunt draguta, simpatica un baiat mi-a dat nr lui de telefon laughingdar nu stiu eu ma simt ciudat si ma gandesc sa nu mai ies cu ei pe afara ca nu prea stiu ce sa vorbesc cu eistraight faceeu am 15 ani si in afara de mine si de prietena mea care si ea are 15 ani toti au de la 17 in sus..nustiu poate ca asta o fi problema.va rog mult ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi ca chiar nu stiu ce sa facsadsi in legatura cu baiatul de care imi place.aaa el are 18 ani si eu i-am spus prieteni mele ca daca o intreaba daca vreau sa ai dea id meu sa ai spuna ca a uitat sa imi zicastraight faceca imi place de el dar nu sunt sigura daca vreau sa fiu cu el si plus ca el de atunci nu a mai intrebat de mine.cel putin asa stiu de la prietena mea..si cu grupul nou in care am intrat ce ziceti sa continui si sa incerc sa ma integrez sau sa stau deoparte?

3 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Incerca sa fi mai deschisa si eu sunt mai timida, si ma integrez foarte greu intr-un grup, parerea mea este ca tu sa insuti, ai grija de grup sunt, studiaza comportamentul fiecaruia si atunci vei sesiza o parerea propie. Dar tineti parerea pentru tine, si lasa baietii inpace pentru ce ce e al tau e pus deoparte.

| SinceofMettal a răspuns:

In legatura cu baiatul ala:ori si-a dat seama ca esti prea mica pentru el si a zis sa stea deoparte ori s-a gandit ca nu vrei sa fii cu el si poate s-a suparat.Eu zic sa stai numai cu fetele si cu prietenele tale de-o varsta cu tine si cand vei fi mai mare poti sa intri si intr-o grupa de baieti.Gandeste-te ca e periculos sa stai cu baieti de 18 19 ani.Cine stie ce se poate intampla.

| sysica a răspuns:

Uite cum facihappy
Tu ai scris mai sus ca un baiat ti-a dat nr. lui...eu una cred ca acel baiat de placewinking
Ar trebuie sa incerci sa fi cu el,si in legatura cu baiatul acela,eu una zic ca te-a refuzat,sti,daca tu nu te simti bine cu prieteni aceia,poti sa nu mai stai cu ei, dar eu una iti zic din experiata ca ar fi bine sa inecrci sa vorbesti cu ei, pentru ca sunt prieteni cu baiatul care te place(cel care ti-a dat nr. lui de tel.)batting eyelashes, incerca, eu una stiu ca va merge, succes:*