| thejoop a întrebat:

Ajutooor! Plang neincetat. Astazi am facut curatenie la mine in camera iar mama a venit la usa si a inceput sa tipe ca e urat si nu ii place si a dat cu palma tot ce aveam pe birou, parfumuri, telefon tot ce aveam si a spart totul... Tot a spart a inceput sa plang rau pt ca facusem curat de la 6 la 9 si ea a facut tot praf. Erau cioburi peste tot, de la displayul telefonului si de la parfumuri... Tot ce aveam din sticla chiar si un globulet cu Iisus din acela de Craciun. Am inceput sa plang si a zis sa tac si venea spre mine sa ma bata asa ca am incuiat usa si plangeam incontinuu. Acum ea zice ca am facut'o nebuna si ca sa ii spun lui tata asta pt ca el era plecat de acasa atunci. Nu stiu ce sa fac sa ma opresc din plans... Nu mai suport ajutor!

Răspuns Câştigător
| LoveStoryLoveYou a răspuns:

In primul rand, nu ai de ce sa plangi. Ok.ti-a spart niste parfumuri. Dar hey! Nu s-a sfarsit lumea, fii tare, incurajeaza-te. Incearca sa gandesti pozitiv, caci nimic nu e mai important ca ambitia. In ceea ce priveste convorbirea mamei tale cu tatal tau: incearca sa-i explici tatalui tau ce s-a intamplat. Nu ti-ai sparge parfumurile si telefonul tu singura. Nu ti-ai irosi atata timp din zi, adica 2 ore, ca sa faci curat iar apoi sa strici totul. Daca el nu vrea sa inteleaga, stai linistita. Calmeaza-te. Incuie-te in camera, fa-ti curat din nou, si ar fi necesar un puisor de somn. Sper sa-ti treaca. Nu uita! Fii "barbat", nu te lasa intimidat de astfel de probleme caci vei avea probleme mult mai "grele" pe viitor.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ori bause ceva?

| pufulescu a răspuns:

In primul rand calmeaza-te, nu are rost sa plangi! Apoi sa stii ca daca maica-ta e sarita de pe fix cu adevarat, o sa ai mult de tras cu ea, deci trebuie sa fii tare!

| unprietenaproape a răspuns:

Lasa ca iti ia altele noi dupa ce ii trece

| Bica_Madalina_1993 a răspuns:

Buna, e clar ca e nebuna, si eu am ceva probleme cu mama. Personal am facut tot ce mi-a stat in putinta sa devin independenta si sa nu mai stau cu ea. Am invatat, iar acum sunt la facultate, lucrez si stau singura cu chirie. De cand am dat bacul ma intretin singura. Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru, daca vrei sa nu inebunesti si tu de la atata cearta si bataie.