| anonim_4396 a întrebat:

Alta intrebare: As vrea si eu o chitara acustica. Faza e ca nu stiu cum s-o conving pe mama sa-mi-o cumpere, pentru ca e foarte posibil sa spuna "ce dracu' faci cu ea?" sau "altceva nu vrei si tu?". Stiu ca e putin probabil s-o conving (putin probabil=deloc), dar daca prin absurd exista vreo modalitate... spune-ti-mi-o si mie!

5 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Buna, daca mama ta va vedea ca da, ai inclinatii muzicale, si intr-adevar vrei sa canti la ea, si nu doar sa o folosesti sa atragi baietii, ti-o va cumpara daca va avea cu ce! Eu una i-am cumparat baiatului meu una electrica la inceput, apoi una clasica.asta pentru ca am vazut ca invata bine la scoala, si ca avea inclinatii muzicale, dar i-am pus o conditie, sa nu lase scoala deoparte din cauza chitarii ca alftel o vand.

| Nevermindd a răspuns:

Îţi va umple timpu liber,îţi va dezvolta stima de sine, vei avea un sentiment de împlinire, Te vei relaxa şi distra.
Plus ca ajută la dezvoltarea creierului. big grin

| FlavDinNou a răspuns:

Imi plac fetele care se frec de chitara.

| anonim_4396 explică (pentru FlavDinNou):

Observ ca te-ai intors, Flav...si observ ca esti cam obsedat (sau pervers)!laughing.Si nu, eu nu ma frec de chitara, deci poti sa ma urasti!

| Evee04 a răspuns:

Hmm pai poti sa ii spui ca vrei ceva de craciun si sa iti dea bani si iti cumperi singura ke vrei dupa ke o sa o vada nu mai poate spune nimic deja fapta a fost facuta eu asa fac cu mama mereu si obtin de fiecare data si creede-ma mama e o fire foarte rautacioasa