| vivi21 a întrebat:

am 13 ani fac.14 in ianuarie. am iubit un baiat foarte mult. so despartit de mine fiindca m-am comportat cu el aiurea. am asteptat sa faca el tot.eram ft timida... si tacuta,, acum simt ca mor. ca inca tin la el si il iubesc. dar nu cred ca mai am sanse cu el. simt ca m-am schimbat. cum pot sa-l cuceresc din nou? VREaU SA-i arat ca sunt mai tupeista si nu timida. cum s-o fac? vreau sa ma iubeasca din nou... dar` daca o sal cuceresc sa-i zic da sau nu stiu. ca daca ii zic da din prima. o sa creada ca`s copila. va roog ajutati-ma. crying

8 răspunsuri:
| ooLaviii a răspuns:

Cand treci pe langa el mergi cu tupeu, arata ca esti o fata curajoasa si plina de tupeu(dar nu prea fitoasa)Incearca sa faci lucruri noi,, periculoase``(Dar nici schiar sa-ti tai venele sau sa exagerezi)http://www.femei-moderne.ro/......,1174.html uite cateva sfaturi... Funditssa?

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Esti proasta !

| bybuu13 a răspuns:

Buna... Eu am aceeasi problema ca si tine, iar eu m-am hotarat sa fac ceva maine este ziua lui de nume dar si de nastere si drept cadou vreau sal sarut big grin Tu poti sal pupui din cand in cand pe obraz sa vorbesti cu el pe mess si sa-i spui ceva de genu ce bine near sta impreuna... si etc big grin Sper ca te-am ajutat :X

| Seby80 a răspuns:

Fii calma, totul are un inceput! Du-te la el, dul undeva si vorbiti intre 4 ori, Spune-i ca iti pare rau pentru ce ai facut si ca nu o sa se mai repete, ca il iubesti foarte mult... si tot ce vrei tu sa ii spui. Fii fata curajoasa, tine minte un lucru,, NU STRICA SA INCERCI!'' si mereu cand esti intr-o situatie din asta gandeste-te,,, nu am de ce sa imi fie frica, sunt curajoasa, el e doar un baiat, n-am nimic de pierdut''. SI eu am 14 ani, de asemenea sunt timid, dar cand e vorba de fete, no problem smug Sper sa te ajute! Iti doresc o zi buna si sa iti rezolvi toate problemele care te nelinistesc!

| vivi21 explică (pentru Seby80):

Mersi.mult :*

| dustru a răspuns:

Ai dreptul la mindrie, si lasa ''muritul'',faptul ca el s+a despartit de tine inseamna ca a avut slabiciunea de a o face,in loc sa incerce sa te schimbe,sau pur si simplu sa+ti spună in faţă, deci uita+l, el in situatia de fata e copilul... sper ca o să găsesti in scurt timp un baiat care te merita cu adevarat.winking

| PopaIoana a răspuns:

Da el cati ani are? si eu am 14 ani si mi se intampla cam acelasi lucru numa ca el are o prietena.........eu iti sugerez sa faci in felul urmator... in pauze du-te la el mai vb cu el iesiti si va mai plimbati inpauze... arata-i ca te-ai schimbat... iar daca reusesti sa stai din nau cu el mai trebuie sa faci si u primul pas... pentru ca dupa ceea ii dai senzatia ca nu iti pasa de relatia respectiva. Mai ia-l de mana, o imbratisare ceva... oricei permis. mult succes.>big grin

| GoooGle a răspuns:

First of all, cand treci pe langa el, nu fa prostiile care le faceai inainte. Daca da semne ca te mai iubeste, spune-i ce simti direct. Daca nu esti sigura, roaga un prieten bun de-al lui sa-l intrebe apoi sa-ti zica. Succes!