| LoredanaOana7 a întrebat:

Am 16 ani, iubitul meu are 19 ani parintii mei nu sunt de acord cu el, eu mai am un frate mai mare cu un an ca mine el are 17 ani si si el imi zice ca iubitul meu nu e pentru mine fratele meu chiar ma îmbraţisat si mi-a zis ca mă iubeste pentru ca sunt sora lui si nu vrea, sa patesc ceva as vrea sa va intreb daca vi se pare normal comportamentul parintilor mei si al fratelui meu mai mare?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foarte normal comportamentul lor. Tu incă esti minoră.

| MarianWLF a răspuns:

Probabil au vazut semne rele la iubitul tau pe care tu nu le vezi, pune-le sa iti explice ce vad gresit la el, poate te-ai indragostit de un "golan".

| sierra1 a răspuns:

Dacă n-ar ține la tine (frate și părinți) nu ți-ar fi zis nimic. Deduci tu dacă e normal comportamentul lor

| mihai69 a răspuns:

Da.

| Hyperion7 a răspuns:

Poate chiar nu e potrivit băiatul pentru tine, iar ei văd ce tu nu ai de unde vedea, pentru că nu ai experiența de viață.

Răspuns utilizator avertizat
| Sophieka a răspuns:

Pai ce ti se pare inneregula?

Eu zic sa asculti sfatul lor si sa mai astepti sa iti gasesti un iubit cuminte cu, care iti poti construii viitorul.
Pana atunci, termina liceul si invata pentru bac. Bacul e important, nu doar pentru facultate ci si pentru anumite locuri de munca si cursuri.

| mODIN a răspuns:

Pai hai sa vedem, de ce cred ei ca nu e in regula? Nu cred ca le-a venit dintr-o data opina asta

| AliGab a răspuns:

Este extrem de normal acest comportament. Membrii familiei tale pot vedea lucruri si comportamente la prietenul tau pe care tu, din pricina indragostelii, ori nu le vezi ori le gasesti intotdeauna scuza. Eu zic sa incerci sa gandesti tu daca prietenul tau este de tine ori ba...ai grija.

| ioana748 a răspuns:

Posibil simt sau stiu ca acest tanar nu este pentru tine.
Oricum, incearca sa ai grija sa nu ramai gravida, in caz ca ai inceput viata sexuala.
Primavara frumoasa si sa ti fie bine.

| ioana748 a răspuns (pentru Sophieka):

Am inteles.
Daca a inceput viata sexuala, atunci ar trebui sa se protejeze.
Sa faca un test de sarcina de la farmacie lunar, indiferent de apariția menstrei.
Mamele ar trebui sa invete sa fie prietene cu fiicele lor, dar asta i alta discutie.

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns (pentru DracuIa):

Poți sa traduci?
happy

| ioana748 a răspuns (pentru DracuIa):

Ma refeream la mama și fratele ei, ca simt ca ceva nu i în regulahappy

| adryang78 a răspuns:

Da, este perfect normal. Arată grijă față de tine. Dacă nu le-ar păsa de tine, ar sta deoparte fără să-i intereseze.
Și încă una - dacă doi oameni îți spun că ești beat, te duci să te culci. Morala este că, dacă toți au aceeași părere despre iubitul tău, probabil au dreptate.

| Anonimul151 a răspuns:

E perfect normal!

| Dragobeta a răspuns:

Cand doi spun acelasi lucru...
Daca si mama si mai ales fratele spun ca individul nu este de tine, de ce suspectezi asta ca anormal?

| Xox0 a răspuns:

De ce toti cred asta?