| cosmin986522 a întrebat:

Am 18 si nu reusesc sa gasesc o fata cu care sa fiu.Nu stau toata ziua in casa ies in oras dar degeaba... am incercat si pe net cu fete din acelasi oras dar nu am reusit. Ziceti-mi ce sa fac, ceva idei sa fie de foloshappy.

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Si fratele meu face 18 ani in 2 luni, dar daca il prind ca pune astfel de intrebari pe Internet, il bat cu facaletul. Ce naiba, parca ati trait intre 4 pereti pana acum si abia ati cunoscut civilizatia. Aruncati mereu motanul pe altcineva, cand de fapt problema este la voi.

| negru30 a răspuns:

Toate la timpul lor - ai putina rabdare - Dumnezeu o sa-ti dea si tie jumatatea care iti trebuie

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu-ti mai dori asa mult si va veni ea la tine. Adica trebuie sa simti din toti rarunchii ca nu iti doresti si lucrurile se vor schimba.

| DanAmarandei a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la un psiholog si sa analizati impreuna ceea ce faci acum si ce efecte are (negative, dupa cum povestesti) si ce ai putea face altceva ca sa se intample altfel. Este posibil sa fii atat de tensionat in a atrage o fata incat sa se vada stresul tau in miscari, in tonul vocii, in privire. Alaturi de asta iata cateva idei: relaxeaza-te, invata zi de zi ce iti ofera o stare de relaxare si incearca sa repeti lucrul respectiv (anumite melodii, un sport, moduri de a respira) nu mai intreba pe forumuri cum sa te comporti in intimitatea ta, sau, mai bine zis nu te lua dupa experienta altora si dupa ideile crete ale cool-ilor, cred ca fetele sunt scarbite de replici ieftine si standard insa sunt innebunite dupa barbati care nu-si memoreaza o fraza de doi lei pe care nu reusesc sa o enunte complet cand vor sa "agate", barbati sensibili si receptivi la nevoile lor. Fii atent atunci cand vorbesti cu ele, fii implicat, nu fii obsedat de intrebarea "oare ma place?", incearca sa petreci un timp calitativ cu persoana respectiva. Chiar daca nu va iesi o relatie, tot vei iesi mai castigat. Si incearca sa te porti frumos cu toata lumea, a-ti crea o impresie buna in jur te va ajuta sa iti incepi o relatie cu o fata din anturaj / grup. Si nu te gandi la fete ca la bucati de carne pe care trebuie sa le ai in camara. Sunt persoane, sensibile, inteligente (stiu cand esti autentic si cand vii cu replici de pe google) si intuitive (isi dau seama relativ repede daca esti obsedat). Succes! Daca asculti ce ti-am spus, in vreo luna o sa-mi dai funda!

| vladdd16 a răspuns:

Eu la fel frate.Problema e ca in ziua de azi daca nu esti "model" nu gasesti prietena, mai sunt foarte putine fete care sa nu se uite numai la fizic.Bafta happy

| Cisuuu a răspuns:

Poi.cand mergi in oras si vz o fata frum. poti sa te aproprii de eaa si sa.i ceri nr de tel si poate va apropiati, daca nu pentru fiecare un suflet pereche.; x.frunda cvsmug