| Eu18 a întrebat:

Am 17 ani si pana acum nu am avut prietenasad... mi-au placut cateva fete, m-am inteles bine cu ele dar nici una nu vroia sa fie cu mine.Cum as putea sa-mi gasesc si eu o fata? Eu nu stau toata ziua in casa dar degeabasad

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Observa-le.Oricat de ciudat ti s-ar parea, fetele te vad.Tu nu le vezi.Stai intr-un coltisor, plimba-te agale si observa fetele.Vezi care te urmareste cu privirea, vezi care se inroseste cand te uiti la ea.Ei, la ea te duci.Si-i vorbesti.Incerci sa te apropii, s-o cunosti si sa te cunoasca.Incet sa n-o sperii.Deci,observa!

| shtephie a răspuns:

Nu e greu de gasit. Fete sunt destule, insa putine cu caracter. La fel ca si baietii.

| LiveYourLife a răspuns:

Te-ai gandit vreodata care ar fi motivele pentru care nu ai avut niciodata o prietena? Poate trebuie sa schimbi ceva la tine...

Banuiesc ca prieteni ai atunci cand ei ies in oras si vin cu pr lor spune-le si tu ca sa mai cheme si alte fete

Probabil ai vreo problema la felul cum abordezi fata...

| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Am aceeasi varsta ca si tine, si eu am avut aceeasi problema ca si tine, pana de curand cand mi-am gasit perechea. Eu zic sa vorbesti mult dar cumpatat. Fetelor le place cineva charismatic, plini de viata, vioi, vorbareti si buni povestitori. Pe langa asta, fii tu, nu te preface ca esti altcineva. Mergi prin cluburi, cu prietenii, singur, baga-te in seama cu fetele care crezi ca sunt singure pe acolo, spune o gluma, orice, nu stii cand o sa dai lovitura. VORBESTE big grin