| goggixy a întrebat:

Am aflat ca iubitul meu este gay, ce sa fac? Eu il iubesc

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ReddY25 a răspuns:

A înnebunit lumea.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Și cum ai ajuns într-o relație cu un tip gay? ( ca asta se presupune ca este atras strict de același sex, nu de cel opus).
Și schimbările astea nu vin de pe o zi de alta, oamenii care sunt asa( și nu ca este un lucru ieșit din comun, ca lucrurile astea s au întâmplat de când lumea și pământul și e treaba fiecărui om ce face cu propria viata, de ce este atras, etc) știu bai frate ca sunt pe invers din copilărie pana când cresc.
Nu poți forța o persoana să te iubească dacă nu simte asta, bine, nu neapărat ca nu te place, dar nu sexual.
Și nu ai ce sa faci, ca nu se schimba astfel de lucruri, doar discuta cu el despre ce vrea sa facă încontinuuare ca să nu mai pierzi vremea de pomana.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El nu este așa. Are comportamentul așa. Î-l ajuți să își schimbe comportamentul.

| Aleacn a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Persoanele gay pot sa ajunga sa fie într-o relație cu cineva de sex opus din mai multe motive. Cel mai comun este ca îi este frica sa se arate ca fiind gay sau trăiește intr-o comunitate in care persoanele gay nu sunt respectate așa ca își fac o relație cu cineva de sex opus ca sa arate ca nu e gay ca uite este într-o relație cu cineva de sex opus si astfel nu poți să-ți dai seama așa de ușor ca este gay.

| Celestina003 a răspuns:

Întreabă-l pe el

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Aleacn):

Sincer în țara asta, da.
Înțeleg perfect de ce aleg să se " ascunda", pentru ca suntem noi ăștia " normali" dezgustați de astfel de lucruri.
Și nu pricep de ce stam sa judecam alegerile unei persoane, vad atâtea persoane răutăcioase prin comentariile adresate acestor tipuri de persoane, culmea în restul tarilor sunt acceptați, în România în schimb încă mai trăim cu impresia ca este corect doar sa ramai asa cum te ai născut, chiar dacă pe tine nu te reprezinta și ai caracteristici ale sexului opus, doar relațiile băiat cu fata ca asa a vrut Dumnezu, asta este motivul aruncat de mulți, culmea, mulți care se numesc " credincioși " arunca cu ura și cu cuvinte nasoale în tipul asta de oameni, când religia ar trebui sa presupună total alte lucruri.
Ca nu mi se pare normal sa ii dorești unui om moartea, răul, doar pentru ca e pe invers și ca de aia nu poți tu ca și persoana sa dormi de grija ca cu cine face ce face ala și cum face ce face, chiar dacă persoana nu a greșit cu nimic, nu a făcut nimic.
Mi se pare nedrept, nu cred ca exista un anumit tipar corect, cred ca le înțelegi mai mult suferința în momentul în care îți imaginezi cum te ar fi hartuit, judecat, înjurat, jignit, lumea, doar pentru atât, chiar dacă repet, ești un om de nota 10.
De asta nu cred ca e ok ca aceste persoane sa se ascundă, sa trăiască sub o pestera, doar din frica oamenilor răutăcioși.
Sper sa ne putem schimba gândirile pe viitor, ca am ajuns mult prea rău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este gay, este bisexual.

| Continchiscontsters a răspuns:

Sunteți însetați de bolnavi pentru atenție si ați face orice pentru puțina validare ați ajuns sa va vindeți pe voi înșiva pentru nimicuri va îmbolnăviți din ce în cei mari rău și nu va dați seama din cauza disperării de atenție de validare de a avea dreptate va bate joc de sufletul vostru de inima voastră și a altora pentru niște placeri foarte bolnave nu ma gândiți deloc nu mai sunteți conștiienti deloc ați loato orazna de binelea fără sa fiți conștienți de faptele voastre ce vor urma și va vor ieși în cale mai devreme sau mai târziu încetați sa va mai jucați cu sufletele și viața inima voastră într-un fă-l foarte bolnav și lipsit de orice fel de umanitatea ați devenit sclavi și însetați de validate celor alți ați devenit disperații de atenția celor alți ați devenit fără nici limita și puțin gândire și conștință la faptele pe care le faceți nu mai aveți nicio limita în prostie nu mai aveți nicio limita în ură și lăcomie nu va mai bateți joc de viața altora și viața dată de El. El vede el știe el aude. Fiți conștienți puțini gândiți puțin ceia ce faceți căci nimic nu-i trecut cu vedre pe lumea asta.

| Alei1111 a răspuns:

Poate vei gasi persoana si il lasi si pe el sa fie fericit. Poate isi gaseste alta relatie
Nu are rost sa stai cu cineva care nu te iubeste

| mi25 a răspuns (pentru Continchiscontsters):

Dupa cum ai scris am dedus ca si tu esti foarte bolnav, de aceea iti recomand sa mai mergi cu capul la curatat.

| mi25 a răspuns:

Cineva a spus ca iubitul tau nu este gay, ci bisexual. Tin sa-i dau dreptate. Daca ar fi gay nu "si-ar fi tras iubita". Sunt persoane care sunt atrase de ambele sexe.
Alexia a explicat destul de bine.
Cunosc un barbat care are familie si copii, dar si iubit. Cum e relatia de familie? Mai complexa si complicata.
De asemenea din studiile citite rezulta ca destui barbati au avut experiente homosexuale. Asta nu inseamna ca este gay.
Conform studiilor mai vechi si mai noi, doar 4-6% dintre barbati sunt strict heterosexuali si tot cam atat cei strict homosexuali.
In incheiere iti pun intrebarea: de unde stii ca iubitul tau este gay?

| ALM2000RO a răspuns:

Dacă ești fată și este cu tine și aveți activitate sexuală, nu are cum să fie gay. Poate bisexual, vrei să spui. Eu zic să ai o discuție onestă și așezată cu el, să te lămurești exact (poate ți se pare ție că e gay și nu ai dovezi care să ducă la acest lucru - poate fi doar o suspiciune neîntemeiată de-a ta) și apoi să vezi cum vă afectează relația posibilitatea ca el să fie gay. Abia apoi poți decide în deplină cunoștință de cauză ce ai de făcut.

| doctorandus a răspuns:

A se uita la filme cu gay nu inseamna ca e gay.

De asemenea, daca ti-a cerut sa i-o tragi in fund, nu e gay, sunt destui hetero trasi in fund de sotie.

| TheGentleman a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Având în vedere că trăiește în România, trebuie să păstreze aparențele, pentru a evita stigma socială, bullyingul și alte cele... așa că nu e imposibil

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru TheGentleman):

Înțeleg asta, îmi pare rău că încă nu am evoluat în gândire, sa acceptam și astfel de oameni.( mai ales ca nu ne afectează decizia lor și cum sunt ei cu nimic, dar da, nu are rost sa ne luptam cu părerile comuniste.