| Ivaaa a întrebat:

Buna tuturor:**....De-o saptamana sunt trista, nu am chef de nimic imi vine sa plang nu mai suport pe nimeri am aflat ca iubitul meu ma inseala nu il iubesc dar de cand am aflat am un sentiment de ura invidie funda:*

10 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna:*.Off imi pare rau pentru tine.Este dureros cand persoana la care tinem ne inseala.Din comportamentul lui ca nu tine la tine.O persoana care tine la cineva nu i-ar face niciodata acest lucru.
Trebuie sa ii arati ca nu te doare si sa il tratezi cu indiferenta.Asta este cea mai dura arma.Se va intoarce roata si va suferi si el, va veni si randul lui.
Oricum nu are rost sa fi suparata pentru un astfel de om nu merita sa suferi. Mergi pe drumul tau si nu privi inapoi, ci inainte.Nu te-a meritat daca a facut asta.Ai nevoie de alte persoane langa tine, nu care sa te faca sa suferi.
Bafta si ai grija de tinehappy

| Felys a răspuns:

Daca te inseala si nici macar nu il iubesti pentru ce mai stai cu el, pune punct relatiei si altul la rand, ca nu s-au terminat barbatii cu respectivul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştii? Tare mă tem că simţi ceva pentru el.Da,e normal să te simţi aiurea, să ai o senzaţie urâtă şi să fii invidioasă, dar nu cred că gelozia te-a ocolit.O săptămână deja e prea mult. Dacă nu îl plăceai, trecea acea senzaţie mai repede.

Nu înţeleg de ce te-ai implicat într-o relaţie fără să iubeşti, dar tu ştii mai bine.
Sfatul meu este să analizezi oţâră lucrurile şi să hotărăşti ce vrei să faci până la urmă! Fă ordine în viaţa ta că e haos la capitolul iubire.

| December a răspuns:

Daca nu-l iubesti la ce mai stai cu el?

Răspuns utilizator avertizat
| DrLaw a răspuns:

E greu sa-mi dau cu parerea fiindca nu mi s-a intamplat inca si cred ca e destul de dureros si naspa sa ti se intample.
Incearca sa te linistesti sa asculti niste muzica mai relaxanta sau care te face sa te simti mai bine.
Sentimentul tau este ceva normal dupa ce stii ca tu ai iubit o persoana si ea si-a batut joc de tine.
Si inca nu stii daca il iubesti sau nu mai ales ca ai sentimentul de invidie, o sa-ti treaca el nu te merita daca a facut asta nu a avut respect fata de tine fata de sentimentele tale si si-a batut joc de tine.
Nu trebuie sa te consumi tu pentru el, incearca sa-ti revii uite vin sarbatorile poate o sa te simti mai bine cu familia si cu prietenii.
De asta sunt prietenii si afmilia o sa te ajute ei fii sigura doar incearca sa faci un efort si sa-l uiti stiu ca e greu dar trebuie sa treci si peste asta nu uita ca viata merge inainte si no, se mai intampla sa trecem si prin aceste tragedii.
Imi pare sincer rau pentru tine sper sa fii mai bine.
SPer ca te-am ajutatbig grin

| Ivaaa explică (pentru DrLaw):

Multumesc pentru incurajari...iti urez sarbatori fericite! oricum ale mele o sa fie un haos total dar asta estesad

| RaiN47 a răspuns:

Exista un medicament care te poate ajuta sa scapi de aceasta ura si de amintirile neplacute. Eu in general eram o persoana foarte nervoasa si de multe ori era sa omor niste oameni dar bine ca nu am facut-o. Un doctor mi-a recomandat acest medicament care mi-a schimbat viata. Medicamentul se numeste Stresclin Complex si se gaseste foarte greu dar merita cautat. Sper ca te-am ajutat.

| Dana1793 a răspuns:

Te simti tradata, e normal. Mon1ca a intrebat cum de te-ai bagat intr-o relatie fara sa iubesti, draga mea: iubirea apare mai tarziu intr-o relatie. Nu poti iubi pe cineva dupa cateva zile impreuna.
Acum sa revenim la tine, o sa treaca ceva timp pana iti vei revenii. Am fost si eu intr-o situatie asemanatoare si bine nu mi-a fost. Incearca sa te gandesti ca o sa mai fie si altu, si altu si tot asa, nu e sfarsitul pamantului. Asa fac baietii, ii doare undeva daca o fata simte sau nu ceva pentru el, te va lasa cu ochii-n soare cand ti-e lumea mai draga oricat de frumos s-a purtat cu tine inainte. Iesi in lume, nu te lasa coplesita de sentimentele astea, doar sa fii mai precauta de acum inainte, nu lasa un baiat sa te afecteze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dana1793):

În general te implici într-o relaţie când cunoşti cât de cât partenerul şi când ai sentimente pentru el.
Nu te poţi arunca într-o relaţie, aşteptând ca iubirea să cadă din cer.
Părerea mea.