| krys a întrebat:

Am aflat ca sotul meu m-a inselat. M-am imprietenit cu,, amanta,, si ca sai despart ii spuneam tot ce imi ea imi povestea de el dar bineinteles am adaugat si de la mine incat a ajuns so urasca si chiar so bata. Oare am facut bine?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred. In primul rand ca nu inteleg cum ai acceptat sa auzi ca alta femeie a fost batuta si sa nu anunti politia? Locul sotului tau e in inchisoare pentru agresarea femeii aceleia si daca nu ai luat atitudine ceva imi spune ca vei fi batuta si tu la un moment dat.
De ce cred eu ca n-ai facut bine? Uite, am sa-ti pun o intrebare si as vrea sa iti raspunzi tie sincer: acum ca ti-ai recapatat sotul inapoi, nu te roade gelozia? Ai incredere deplina in el, il iubesti si respecti ca pe un sot? I-ai iertat complet greseala, asa incat sa nu-ti amintesti de ea mai niciodata? Eu nu cred. Cred ca mai degraba te consumi in gelozie si resentimente, ceea ce demonstreaza ca nu ai castigat nimic prin manevra ta.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai procedat corect. Te felicit pentru tenacitatea de care ai dat dovada.

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca ai luptat ca sa iti salvezi familia.Nu ai gresit cu nimic din contra felicitarile mele, important este faptul ca ai avut curajul sa fii prietena cu ea si sa o atragi in capcana.

| mioara a răspuns:

Tot inainte

| luciana_3279 a răspuns:

Ai ales sa faci orice ca sa0i desparti asta cu siguranta doar ca il iubesti. dar oare se merita sa te lupti atat pentru un barbat care te-a inselat? daca te-a inselat o data poate o va face si a doua oara.Nu cred ca esti multumita sufleteste pentru ceea ce ai facut.In orice caz iti urez succes!

| necunoscut_8141 a răspuns:

Ca te-ai imprietenit cu ea e una, dar sa infloresti niste "lucruri" e cam urat, mai ales ca s-a ajuns la violenta. De fapt tu ce ai vrut cand ai ales sa te imprietenesti cu ea? Ca pentru a-i desparti era simplu, nu era nevoie de "imprieteneala" parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ai lucrat mai ceva ca la carte.
Bravo.
Ai o mare tărie de caracter să-ți aperi ce îți aparține.
Felicitări.
Pa, pa.