| Eu3281 a întrebat:

Am avut azi-noapte un vis, cu bunicul meu care a murit, in care el era lângă mine și eu ma machiam zicând către el ca nu merg pana nu ma termin de machiat...ce semnifica? Visul s-a terminat acolo

11 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Simplă coincidență. Nu toate visele semnifică ceva. Chiar si cele care semnifica ceva nu e adevarat. Multe sunt superstiții din bătrâni.

| Alfred0703 a răspuns:

Ca ai visat?

| N0H4CK a răspuns:

Daca a fost singurul vis de genul asta, n-ai de ce sa te sperii. Daca acelasi tip de vis il ai in mod repetat, atunci suferi de niste tulburari de personalitate, grave sau mai putin grave. In al doilea caz trebuie mers la un spiholog pentru rezolvarea problemei, caci, de altfel, daca esti slab de inger, situatia se poate inrautati.

| Sn4k3 a răspuns:

Ca te gandeai la el, ce naiba sa semnifice?

| minrest a răspuns (pentru N0H4CK):

Imi dai si mie o referinta ceva? Daca iti revine un vis, suferi de o tulburare de personalitate? Zi-mi o tulburare de personalitate te rog frumos. Tulburarile de personalitate nu le trateaza psihologul, ci psihiatrul, pentru ameliorare, caci nu se vindeca. Ce usor e sa aruncam moartea-n tigani, sa parem interesanti!

| AnonimnusAno a răspuns:

Poate te invinovatesti ca iti acorzi mai mult timp tie decat persoanelor din jurul tau

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nimic, nimic! (nimic, nimic)

| N0H4CK a răspuns (pentru minrest):

Da, ai dreptate. Imi pare rau. Nu stiam ca tulburarea de personalitate are o însușire anume. M-am informat, acum stiu ce inseamna. Eu am folosit termenul pe baza altei însușiri straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inseamna nimic, probabil ai adormit cu gandul la el si de aceea l-ai visat happy

| AliGab a răspuns:

Este doar un vis si nu semnifica nimic

| minrest a răspuns (pentru N0H4CK):

Nu e problema, ai folosit termenul dupa cum suna, fara sa stii ca este vorba de o clasa de boli psihice grave. Esti de apreciat ca te poti corecta; nu toata lumea poate. Revenirea unui vis nu este simptom psihiatric.