| Chauderitza a întrebat:

Sunt un pic speriata si un pic suparata.
Sa va spun de ce.
Bunicul meu a murit acum 7 ani. Am facut acea pomana de 7 ani si ultima fiind, in afara de Mosi.
Am mers impreuna cu sora bunicii mele la biserica: cu vin, coliva si anafura.
Dupa aceea am mers la cimitir si a inceput popa sa cante.Eu tineam lumanarile in mana. Mai exact eu am avut grija de tot aproape.
A venit si acasa.Am inceput sa plang deoarece dorul care imi este de el, nu il pot scrie in cuvinte sad.
Dupa aceea, am stat la pomana. Dupa ce plecau oamenii, le dadeam cate un pachetel.
S-a terminat si pomana.
La urma, m-am culcat plangand.
Si mi-a aparul bunicul meu in vis, zicand:
-Alexandra, nu mai plange.Ai avut multa grija de mine, mai ales astazi, asa ca, voi avea grija de tine in tot, si in pasii facuti, te voi ajuta si te voi proteja.
M-am trezit, si m-am dus sa imi iau un pahar cu apa. Dupa aceea, m-am intors in pat.
Din acel moment simt ca este cineva cu mine oricunde merg, orice fac.
Si a doua noapte din nou mi-a aparut in vis zicand: -Alexandra, cand am murit nu am apucat sa iti dau cadoul, pentru ziua ta. Precizez ca ziua mea a fost pe 7 ianuarie iar el a murit pe 18 ianuarie.
Am incremenit. M-am dus pana la bucatarie.am stat ce am stat si am plecat.
Eu am un scaun langa pat, scaunul pe care statea el cand era in viata, cu mine.
pe acel scaun, L-am vazut pe el. Si ma uitam asa de atenta la el, si el zicandu-mi: -Alexandra, esti nepotica mea, si te iubesc.Si nu mai plange pentru mine, eu sunt bine alaturi de familia mea acolo, sus.
Si a plecat.
Am inceput sa plang si eram foarte socata.
Va rog TPU, nu imi dati raspunsuri jignitoare adresate mie.Sunt disperata.
Ce ar insemna asta? Va rog, ajutati-ma! Scuzati categoria! Dar este cea mai vizionata de voi, si am nevoie de raspunsuri urgente.
Va rog, ajutati-ma!
Multumesc mult. Va promit, va dau funda!

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spiritele celor dragi noua ne vegheaza din lumea cealalata. Dar jelirea lor excesiva ii face nelinistiti si nu le permite odihna si pacea. De asta visezi sufletul nelinistit al bunicului tau, care te vegheaza si, fiindca tu nu iti gasesti pacea, nu are nici el pacea necesara.

| CrazzyGirlCsm a răspuns:

Asa e mama cu tatal ei, cam in aceeasi situatie. Bunicul tau e acum ca un inger pazitor pentru tine si nu trebuie sa iti fie frica.

| cherrybomb a răspuns:

Buna, Bunicul meu a murit cand aveam 10 ani, il iubeam nespus de mult, mai mult decat ma iubesc pe mine, cel mai tragic a fost pentru sora mea.ea implinea 13 ani in loc sa imparta boboane la scoala, iar seara sa petrecem acasa cum facem de obicei am avut acest necaz, anii au trecut si mereu ma gandesc la bunicu, iar in fiecare an pe data de 15 ani impreuna cu sora mea dimineata mergem la mormant la bunicu. Si nu te speria de faptul ca il mai vezi din cand in cand, eu inca mai am impresia ca il vand stand pe scaunul din camera unde a stat, am evitat o perioada aceea camera, dar nu pot pentru ca l-am iubit nespus de mult si inca il mai iubesc.( mi-au dat lacrimile numai are rost sa continui)

| cherrybomb a răspuns:

15 ianuarie nu 15 ani * nu m-am putut abtine si mi-au dat lacrimile

| vipande11 a răspuns:

Uau tiam citit intrebarea draga da nu stiu ce sa zic nu cred in astfel de kesti si poate ca ti-a fost prea dor de el si cu acest parastas tiai adus aminte de el si dorul sa accentuat si noh...de acea ai avut acele vise si bla bla stiu cum e ca si eu mi-am pierdut bunicul acum 2 ani jumate si i duc lipssa norm de mult ca el m-a crescut ca ai mei erau tot timpul la lucru si as da orice sa mai fie in viata sau macar sa mai petrec o ultima zi cu el mai ales ca stiu ca ultimele 2 saptamani care lea mai treait l-am ignorat si nu mai prea vb cu el si ma doar enorm cand ma gandesc la astea...iti inteleg durerea stiu cum este e casi cum tiai pierde un parinte dar alti nu simt asa daca vrei sa vb sau orice altceva id meu e username-ul meu

| AdelixA a răspuns:

Nu ma luati drept nebunawinking ca nuss.Ar trebui sa ramai impaca ca el a plecat.Nu stiu poate nu poate trece,, dincolo,, din cauza ca tu vei suferi.Si el te-r iubit atat de mult incat nu te poate lasa singura.Ori asta ori prea mult Ghost Whisperer.

| ankadella a răspuns:

Pur si simplu ia legatura cu tine.iti da niste semne si iti spune ca te iubeste si sa nu fi ingrijorata :*.

| ralusycretz a răspuns:

Faptul ca iti apare in vis si mai ales ca l-ai vazut pe scaun e un semn ca te protejeaza. Fantomele nu exista, ci doar spirite.Sa nu iti fie frica, pentru ca el nu e un spirit din acela malefic, ci unul bun. Poti sa mergi in fiecare duminica la biserica, sa pui o lumanare pentru el si sa te rogi ca sufletul lui sa se odihneasca in pace. altceva nu cred ca ai ce sa faci. ai grija de tine si nu iti fie teama. vei fi mereu protejata de el.

| TrustStyle a răspuns:

A fost o viziune.si visul este vis.stiu ca ti-e dor de el foarte mult.de aceea se intampla anumite chestii cu el in viata ta de acum incolo...stai calma.crezi in dumnezeu, cred in dumnezeu dar iti spun sigur ca el nu va putea reaparea sub forma unei ''fantome'' ca sa spun asa.Stai calma, nu plange! e foarte bine ce vezi.este si normal bunica mea are 77 ani si ma creste de cand m-am nascut.imi aduce mancarea la pat, o iubesc dar nu o respectlaughing.nu stiu de ce dar daca va muri, sigur viata mea o sa se schimbe si voi avea traume! eu am doar 13 ani.si chiar nu vreau sa imi moara vreo ruda sau altcineva.si raspunsul la intrebarea ta finala:inseamna ca este foarte bine ce ai vazut(este normal big grin)

| Ali191 a răspuns:

Iti este dor de bunelu tau si el a venit la tine (chiar daca e doar imaginatia ta, nu vreau sa te jignesc, dar multe persoane isi imagineaza persoanele dragi, chiar daca sunt doar niste fantome)
nu te teme, Dumnezeu e cu tine! ]
funda
te rog, am nevoie

| Alex6027 a răspuns:

Ce tampenie e asta?

| Alexutzica a răspuns (pentru Alex6027):

Tampenie,tampenie ai tu in creier. Sa ma pun si eu sa iti raspund la intrebarile tale: ''Ce tampenie e asta?''.Ia vezi tuwinking

| Chauderitza explică (pentru Alex6027):

Buna Alex. Tampenie, mie nu mi se pare.Deci te rog eu frumos, sa termini cu din asteawinking

| adytzoi a răspuns:

De unde ai cumparat iarba asa tare?

| Alexutzica a răspuns (pentru adytzoi):

Termina,te rog. =]], pui niste intrebari TAMPITE

| Chauderitza explică (pentru adytzoi):

Buna adytzoi.
Deci intrebarea ta este... Sa nu spun cum. Ma enervati, sincer cu raspunsuri tampite!
Uite-te mai sus la Alex, are raspunsul ca al tau. Luati-va frate de mana!

| Chauderitza explică (pentru adytzoi):

Buna adytzoi.
Deci intrebarea ta este... Sa nu spun cum. Ma enervati, sincer cu raspunsuri tampite!
Uite-te mai sus la Alex, are raspunsul ca al tau. Luati-va frate de mana!
Paa!

| nebunu55 a răspuns:

Tu l-ai vazut pentru ca el isi doreste sa fii linistita in viata si ca el va fi mereu cu tine. eu nu rad de tine.El te vegheaza pentru ca tea iubit si inca te iubeste si nu vrea sa-ti faci griji.eu n-am zis neaparat pentru funda.doar pentru ca vreau sa fii linistita

| Luuisaa16 a răspuns:

Inseamna ca bunicul tau e ingrijorat pentru tine acolo sus. E normal sa iti fie dor de el daca l-ai iubit, dar gandeste-te ca el ajuns intr-un loc mai bun, si nu are nici un rost sa plangi dupa 7 ani de la mortea lui.