| Racoti_Ionut_1990 a întrebat:

Am avut o relatie de 1 an si 7luni.Eu am inselat-o de 2 ori, dar dupa a 2 a oara simt ca am pierdut-o definitiv.De fiecare data am fost certati si/sau despartiti si au fost intamplari de moment.Ea si-a schimbat numarul de telefon,adresa de email,parintii ei ma ameninta ca daca o mai caut ma dau la politie.Ea ma iubeste foarte mult,stiu asta, mi-a demonstrat-o mereu iertandu-mi greselile si trecand peste ele.Nu stiu ce sa fac,o iubesc din inima, dar am gresit.Grav am gresit! Si nu caut scuze, dar nu am fost eu.Capul meu prost m-a impins in momentele respective s-o insel,ala rau si-o bagat coada si o fost mai tare ca mine.Tin sa precizez ca inainte de a fi cu ea eram un afemeiat si jumatate, insa de cand cu ea m-am cumintit.Insa am esuat in punctele cheie ale relatiei noastre. Daca cineva ma poate ajuta cu un sfat,cu o idee de a cum proceda, daca cineva crede ca merita sa mai sper sa o impac.Is dispus sa fac orice sa o impac, chiar de v-a trece mai mult timp.Va multumesc anticipat.

11 răspunsuri:
| pyma a răspuns:

Dacă ea te înșela, cum ar fi sunat postarea ta? Și mai ai și nesimțirea să dai vina pe o fantomă...asumă-ți puberule ceea ce faci și acceptă și consecințele. E semnătura ta pe foaie.

| Bylok a răspuns:

Inteleg ca o iubesti si ca regreti nespus sad dar...vezi tu? Cand un baiat iti rupe inima in mii de bucatele simti ca nu iti mai trebuie nimic..ca nu mai ai ce face pe acest Pamant.Probabil e distrusa psihic. Nu stiu ce sa-ti zic...acum depinde doar de ea, de orgoliul si de ratiunea ei. Cred ca unicul mod de ai explica tot ceea ce simti e sa-i trimiti o scrisoare prin care sa ii spui ceea ce simti si sa iti ceri scuze de mii de ori. Daca i-ai trimite un e-mail l-ar sterge in secunda doi, iar daca i-ai transmite un msj pin intermediul unui prieten ar zice ca esti un las si nu esti in stare sa infrunti realitatea straight face Ti-am zis totul depine de ea.O sa treaca un timp pana o sa uite tot ce i-ai facu sad

| AriannaAri a răspuns:

Buna,
sincera sa fiu, nu o meriti. Chiar daca erati "despartiti" nu trebuia sa faci asa ceva, acum asumati raspunderea, greselile se platesc pana la urma. Daca o iubeai asa de mult cum spui, nu o inselai, te abtineai, pana la urma nu esti animal sa nu te poti controla ci esti om.

Pa, pa.

| Cristian_Ion_1995 a răspuns:

K eu te pot ajuta sper. Incearca sa dai de ia si rogate si tu un pic de ia invit-o sa va plimbati seara in parca sau pe un camp ceva frumos dar nu restaurant sau ceva de genu. apoi o rogi sa-ti dea nr de telofon dar sa-i spui ca nu ca sa fiti ia in preuna ca sa fiti prieteni asa ii ceri de n orfi iertare si ii spui sa fiti macar prieteni. Apoi inaine s apelcati i spui vorbele astea Te iubesc din toata inima mea de ador sunt distrus fara tine n ratat stiu ca nu ma mai poti ierta dar macar sa fim prieteni sa te sun candva si sati aud glasul de inger. Apoi peste 1-2 zile o suni si o intrebi ce faci cum te simti chesti din astea si o intrebi daca iese la un suc. daca zice nu ii zice atunci maine sau poimaine sau alata data tei prins tu daca zice da o duci la un suc la o terasa si o alinti si o intrebi despre ce ii palce ei sa discute si usor usor o sa te palca k acum nu mai pot vb ca is la biro daca ai inteles ceva scriemi

| Racoti_Ionut_1990 explică (pentru Cristian_Ion_1995):

Mersi de incercare, de sfaturi, dar o cunosc si nu merge cu asemenea vrajeli la ea.nu mai merge cu incercari din astea si vorbe doar.nu vrea sa fim prieteni pentru ca stie ca urmaresc sa o impac.de sunat nu o pot suna ca si-a schimbat nr cred.sau cel putin isi tine inchis telefonu.astept sa inceapa facultatea sa o pot cauta pentru ca e din alta localitate si atata timp cat e acasa nu pot sa ma duc sa o caut fiindca nici ai ei nu ma mai vor.

| Cristian_Ion_1995 a răspuns:

Uite id meu de mess petrisor.auras baga-ma in lista si te ajut mai departe ok?

| kiddu_1282 a răspuns:

Cere.i iertare. si fa.o sa creada ca intr-adevar iti pare rau ca ai gresit si ca o vrei inapoi! bafta!

| Racoti_Ionut_1990 explică (pentru kiddu_1282):

Mersi de incurajare, sper ca intr-o buna zi sa o pot tine din nou in brate.

| creatzulik a răspuns:

Inteleg ca o iubesti si ca regreti nespus sad dar...vezi tu? Cand un baiat iti rupe inima in mii de bucatele simti ca nu iti mai trebuie nimic..ca nu mai ai ce face pe acest Pamant.Probabil e distrusa si noi fetele ne gandim cand un baiat ne inseala o data il iertam dar daca o face si a doua oara nu mai iertam ca deja isi bate joc de noi si atunci ajungem la zicala ''cine greseste odata o va face tot timpul ''asa ca cred ca ar trebui sa iti iei adio.

| Bylok a răspuns (pentru creatzulik):

De ce mi-ai copiat inceputul rapunsului?

| Eshx a răspuns:

Din ce spui tu, reiese ca fata chiar te iubeste si mai ales dupa o relatie atat de lunga e imposibil sa stergi cu buretele toate sentimentele.Da, asa e si tu ai gresit fata de ea dar e un inceput faptul ca ai recunoscut si ca ti'ai dat seama pe cine ai langa tine.Trebuie sa intelegi insa ca si ei ii e poate mai greu decat iti este tie...va dura o perioada destul de lunga pana sa te poata ierta (de uitat, e putin probabil). Parerea mea este sa incerci sa ii explici exact cum te simti si sa ii spui cat de rau iti pare, tot ce trebuie sa faci este sa fi sincer..si sa ai grija ca greseala sa nu se repete si a treia oara! happy