| cristiano2000 a întrebat:

Parintii mei sunt certati de vreo 2 saptamani si tot nu s-au impacat. Ce as putea face sa-i impac...Rog seriozitate... Fundahappy

17 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Discutaţi toţi trei cu calm. Care este motivul certurilor lor. Întreabă-i ce se va întâmpla cu tine dacă ei se despart si spune-le că te doare atunci când îi vezi certându-se.
O zi bună!

| Lynna a răspuns:

Buna. Incearca sa vorbesti cu ei, sa le explici faptul ca tu suferi din cauza ca eu sunt certati.

| cristiano2000 explică (pentru Lynna):

Voi incerca asta...Mersi mult:*

| anonimg a răspuns:

Dacă vrei cu adevărat ca părinţii tăi să se împace, mergi la pastorul Bisericii Adventiste din localitatea în care eşti şi solicită-i ajutorul. Nu te va costa nimic în afară de curaj. Mergi cu încredere.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Vorbeşte cu ei.

| Crucified a răspuns:

Tu, mucişori în urechi, vrei să-ţi împaci în părinţii. Lasă-i în pace. Că se împacă ei până la urmă. Ei nu se pot împăca aşa în scârbă, că vrei tu. Cu ce te deranjează? Bagă mufa de la căştile de la pc/laptop în boxă/unitate/monitor, dă drumul la boxe, puneţi căştile pe urechi şi bagă o melodie mişto, nu una comercială.

| Crucified a răspuns:

Scuze, n-am fost atentă. Rectific: Tu, mucişori în urechi, vrei să-ţi împaci părinţii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-i lasi pe ei sa se impace, in treburile maturilor copii nu au ce cauta, totusi incearca sa le zici ca incepi scoala si ai vrea o scurta excursie (un weekend, la bunici sau alt undeva unde sa fie apropiati, sa nu se dea de gol fata de ceilalti ca sunt certati ) cu ei, sau fa o invitatie tu bunicilor la voiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din proprie experienta iti spun sa nu te bagi e cel mai bun sfat care ti-l poate da cineva.
E problema lor si tu nu ai cum sa o rezolvi indiferent de cat de mult iti doresti.Ii poti face sa stea sub acelasi acoperis doar de dragul tau, dar la ce bun daca ei se cearta mereu si intotdeauna vor fi tristi cu viata lor?

| deny2013 a răspuns:

Incearca sa le explici ca nu e bine ce fac.

| danielut a răspuns:

Imi pare foarte rau, dar tu nu poti sa faci nimic

| CatalinPTM a răspuns:

Vorbeste cu ei big grin

| cristiano2000 explică:

Nu ma ajutati cu nimic daca ma descurajati...Decat sa imi zice-ti ca nu pot face nimic mai bine nu mai spune-ti deloc!

| LoLSmile a răspuns:

Ii poti intreba pe ei daca ai cu ce sa ii ajuti, si explica-le ca tu suferi din cauza ceartei lor. Am trecut de multe ori prin asta, iar acum parintii mei sunt divortati, dar intr-un final am inteles ca nu trebuie sa le facem noi drumul in viata, sau ei sa sa chinuie sa stea impreuna doar pentru noi... Sper sa se impace, si sa nu mai suferi

| Mefx92 a răspuns:

Imi pare rau dar tu chiar nu poti face nimic