| Cksihja a întrebat:

Am avut un vis în care am visat-o pe mama doar că nu știu cum arată, pot visa unele amintiri în vise sau așa mi-am imaginat eu că arată?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit undeva ca nu poti visa o persoana pe care nu ai vazut-o niciodata. Toti oamenii pe care ii visezi, sunt oameni pe care i-ai vazut cel putin odata, macar pe strada, in trecere. Si cand dormi, creierul reproduce ceea ce ai vazut pe parcursul zilei/vietii.
Poate ca ai vazut o persoana mai demult, ai uitat-o, si subcontinentul tau a retinut-o.

| Cksihja explică (pentru anonim_4396):

Și care-i posibilitate ca femeia pe care am văzut-o cândva să fie mama mea?

| PsyhoChild a răspuns:

Nu crede ca visele sunt dumnezeiesti, spirituale sau mai stiu eu ce.
Visul este o forma de imaginatie involuntara ce produce imagini din subconstient in momentul in care esti inconstient(atunci cand dormi).
Imaginea din vis este formata pe baza experientelor la care ai luat parte in viata reala deci nu ai cum sa visezi o persoana pe care nu ai vazut-o in viata ta.

| Zosima123 a răspuns:

1) De unde știi că era mama ta daca nu ai văzut-o niciodată?
2) Sunt 3 timpuri de vise:
a. Vise firești, adică visezi uneori ceea la ce te-ai gândit pe timpul zilei, sau ceea ce ai făcut, etc.
b. Vise de la Dumnezeu, mai rare, deoarece nu suntem noi Sfinți să ni se arate Domnul, sau sa visăm evenimente viitoare, etc.
c. Vise de la diavol. Adică uneori diavolul se arată în vis ca fiind înger, sau sub chipul Maicii Domnului sau al lui Hristos, sau chiar a unor persoane răposate. Se arată pentru a ne înșela.
Însă noi nu ne lăsăm așa ușor păcăliți de vicleniile lui happy.

Roagă-te, postește, spovedește și împărtășește
Nu lua în seamă visele, acela care se ia după visele sale, se aseamănă cu nebunul ce fuge după umbra lui încercând să o prindă. happy
Mai bine e de noi sa ne vedem păcatele decât să visăm lucruri Dumnezeiești sau prevestitoare.
Suntem prea păcătoși pentru a vedea așa ceva