Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am cam rămas fără prieteni și ma simt singura.
Prietenii din liceu s-au îndepărtat. Unii au plecat in afara, alții și-au făcut alți prieteni. Aveam 2 prietene cu care vorbeam mai des și ieșeam,cu una m-am certat din cauza ca ma vorbea pe la spate,mi-am dat seama ca e o persoana toxica pentru mine. Prietenia noastră se baza doar pe faptul ca eu o ajutam pe ea când avea probleme,când totul era roz nu ma mai cauta. Acum ma simt cam singura. Colegii mei de facultate sunt mai ciudați, asa mi se pare. Nu avem chestii in comun. Voi ati avut perioade din astea? Ce e de făcut? Știu ca o sa spuneti, iesi msi mult, integrează-te. Nu e asa! Ca nu ies pe strada singura și sar prietenii din tufis.

65 răspunsuri:
| lilskies a răspuns (pentru Csander):

Și eu de 4

| Emazio a răspuns:

Eu zic sa te integrezi o scurta perioada într-un grup, iar el o sa iti faca conexiunea cu alte persoane, si alea cu alte grupuri si tot asa, pana iti găsești niste oameni care iti plac.

| Shatzievtm a răspuns:

Due la mgzin si cumpoarti un pistlol cu apa si o paspusa sa exersezi

| Anemona2020 a răspuns:

Bello. Asemănător și la mine. Încearcă sa te angajezi undeva unde sunt persoane de vârsta ta. Și eu am aceeași problema, niciun prieten. Nici nu știu cum as putea sa te ajut.

| SoareDaniel a răspuns:

Da, nu esti singura, stai fara griji, stiu cum e. Eu am avut unul pe care l-am considerat adevarat, dar era doar pe pretextul iesim la o bila sau un club doar cand vreau eu, tipul de prieten care le stia el pe toate. Ciudat sau nu, am fost prieteni de 8 ani de zile si in cateva zile totul s-a stins. Nu cred in prietenii adevarati, dar la fel de bine nu e bine nici sa traiesti fara ei, ma refer la amici, cu care sa te distrezi la o mare, la un munte etc. Incearca un loc de munca, unde gasesti persoane de varsta ta, daca esti una tanara printre persoane mai in varsta, o sa constati ca viata ta e un fel de COVID 19 ( joke ) adica, acasa, servici si somn. Oricum eu am ajuns la concluzia ca totul in ziua de azi se invarte in jurul banilor, nu prea ai, nu reusesti mai nimic in viata mai pe toate planurile, si e cat se poate de adevarat.