| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Poate ați trecut și vor prin asta și aveți vreun sfat.
Ma simt adeseori trista. Am avut in copilărie pana la facultate o prietena-cea mai buna prietena. Eram nedespărțite, ne spuneam orice, ne ajutam, eram amândouă la bine și la greu. După un timp ea și-a făcut un iubit, la puțin timp după ce mi-am făcut eu o relație. El a îndepărtat-o pe ea de mine treptat, nu mai ieșeam, deja mu mai vorbeam deloc, deși eu o sunam sa ieșim.
Asta era acum 5 ani. In prezent, am prietene care mi-au rămas din copilărie, însă niciuna nu e ca ea. Mi-e dor de prietenia noastră și de vremurile acelea, parca totul s-a terminat deodată. Acum ne mai vedem pentru ca avem prieteni comuni, suntem rude oricum, dar nu mai suntem ca atunci. Ea mi-a zis ca nu ma mai poate numi prietena..deși nu i-am gresit cu nimic.
Ce ziceți aveți și voi o poveste asa? Cum ați trecut peste?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar... aceste lucruri se mai intampla zau asa. Nu a indepartat-o nimeni de tine, pur si simplu si-a vazut de alte puncte comune cu alte persoane. Deci de acum 5 ani tu tot te gandesti la asta?
Prietenul tau ce zice? Nu gasesti "alinare" la prietenul tau? Pana la urma iubitul ar trebui sa fie si de toate, chiar si cea mai buna prietena a ta si sa nu duci aceasta lipsa, daca putem sa ii spunem asa.

Pur si simplu oamenii vin si pleaca, inteleg ca vrei sa vorbesti cu cineva... dar poti sa vorbesti cu oricine (dupa ce iti castiga increderea). Daca ea nu te mai numeste prietena... aia e, las-o asa. Lumea pleaca, lumea vine.

Fii puternica, zau asa. Hai ca poti. O zi frumoasa in continuare ^_^

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai ce sa faci viata merge inainte, clar aia nu ti a fost niciodata prietenă, asa vrei tu sa crezi ca erati prietene dar realitatea este alta, fata care credeai tu ca este "prietena" ta nu i ti este prietenă chiar ea ti a spus.Tu ce varsta ai?

| cristimihailov a răspuns:

Pur si simplu mergi mai departe.

Nu-ti trebuie un trecut mare ca sa ai un viitor mare.