| mgtow a întrebat:

Am cunoscut pe cineva (femeie) si am tinut legatura mai mult de o luna printr-un chat dar si prin conversatie vocala de 2 sau 3 ori max. In acest timp am avut ceva zgarieturi intre noi ambii fiind vinovati nu dau vina pe mine sau pe ea in special, mai mult am gresit eu cu cateva gafe prostesti. Tot batea apropo de varsta ca e mare diferenta intre noi de 10 ani ea fiind mai mare si nu ar merge sa fim impreuna din multe motive dar am incercat s-o conving sa incerce macar sa vada poate iese bine dar nimic. Ma atasasem mult de ea pentru ca gandeam la fel in multe chestii dar acum nu mai vorbeste deloc cu mine si nu inteleg de ce. Am intrebat-o intr-o conversatie daca nu o mai caut ce face si zicea ca ii va fi dor sa vb cu mine si ma va cauta ea, am incercat sa ma vad fata in fata si zicea ca nu poate altfel se ataseaza de mine mai mult... nu putea sa zica bine mersi uite nu-mi place de tine si nu se poate face nimic era mai usor. Dar era sincera cu mine ca om ii placea de mine, o faceam sa rada etc. O tot vad pe un chat acolo si imi cade rau stiind ca e asa indiferenta. De la 16 ani nu am mai avut ceva de durata doar ce am prins si executat mai pe romaneste dar dupa 16 ani a iesit in calea mea respectiva. De ce nu ma ignora daca nu vb cu mine si ce ii trece prin cap oare? Cine are chef de glume sa se obtina

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

De fel, fetele vorbesc cu mai multi barbati simultan, chiar daca ele nu vor a recunoasca, iar cand se produce aceea "ruptura" adic tu nu o mai cauti, vor fi indiferente o perioada, se vor lua cu altii si vor uita de tine, in speranta ca tu sa revii in conversatie cu ele.
Si, de obicei, daca tu nu ai alte variante, sansele ca tu sa faci primul pas si sa reintrii in conversatie cu ea vor creste.
Ei bine, ea cam asta asteapta, se asteapta sa cedezi tu si de asta te fierbe.
Dar, daca tu te mentii bine, si nu cedezi, cel mai probabil te va cauta ea la un moment dat.
Nu ca si-ar dori ceva cu tine, ci doar pentru ca nu accepta ideea ca ai trecut peste ea asa de usor, altfel spus, va vrea sa se simta din nou dorita, si cum se poate valida altfel decat incercand la tine, care o ignori?

10 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Cel mai probabil te place dar se protejeaza deoarece stie ca nu va fi ceva serios intre voi. tie iti este usor sa zici acum dar ea are niste asteptari si lumea e plina de tentatie. Se gandeste ca peste 10 ani daca se va ajunge acolo, tu vei fi cu ochii la altele sau parintii tai vor interveni si vor pune bete in roate.
Daca te ignora e dureros dar puteti sa stabiliti macar sa vorbiti din cand in cand.

| RAY a răspuns:

Daca iti spun adevarul imi fac 2 dusmani si nu vreau ca am destui pe TPU

parere neutra = si eu am patit asta cu fosta iubita, ne certam dupa despartire cand ne intalneam,ne iubeam, ne uram, probabil, cu timpul am uitat de ea si ea de mine, fi mai indiferent

| Drimmero a răspuns:

Asta e marea prostie pe care retelele de socializare au adus-o in preajma oamenilor, acea de atasament virtual, de obsesie virtuala. Practic va petreceti prea mult timp pe prostiile astea care v-au mancat orice speranta de ratiune,, lucruri care pe mine personal ma depasesc.

Asa, si, te-a refuzat o femeie? Unde e nenorocirea? Chiar nu o vad!

Bai oamenilor,, bagati-va mintile in cap pentru ca sunt doar chestii virtuale, nimic mai mult, iesiti la aer, mergeti in baruri, parcuri, petreceri si lasati internetul asta pentru ca mai mult va mananca sanatatea si mintea!

| RobertMoon a răspuns:

Salut. Am pățit și eu ceva asemănător acum ceva timp, vorbeam cu o femeie mai în vârstă decât mine cu multi ani, adică eu aveam 23 și ea undeva la 40, și da știu că e interesant sa vorbești cu o persoana mai în vârstă mai ales dacă ești bărbat și nu îți plac fetele de vârsta ta deoarece știm cu toții cum sunt: au mintea nedezvoltată și sunt atrase mai mult de ce nu trebuie la cineva, pe când o persoană la vârsta respectivei da, gândește mult mai bine, dar am stat să mă gândesc și am realizat că diferența de vârstă era foarte mare și era foarte foarte greu să iasă ceva pe viitor, femeia asta avea și un copil dintr-o căsnicie eșuată și chiar daca mă plăcea nu am vrut să-i creez și eu vreo deziluzie mai ales că nu știam cum să rezolv situația, până la urmă am încetat să vorbim și asta a fost.

| mgtow explică (pentru RobertMoon):

Puteai sa o intrebi ce dorea daca era sex mergea o tura daca ceva stabil dadeai inapoi. Aveam asteptari la ceva de durata cu tipa dar s-a damblagit treaba la jumatatea drumului

| OrdanKarris a răspuns:

Femeile vor incalca reguli pentru barbatii care le intereseaza si vor crea reguli si piedici pentru aia care nu le plac nu ii vor. Cand ea iti da tot felul de argumente contra unei posibile relatii, e clar ca NU TE VREA si NU TE PLACE.

De asemenea, faptul ca-ti pasa de dansa, faptul ca ai scris un comentariu despre ea, denota ca-ti pasa. Cand iti pasa, o femeie interepreteaza asta ca slabiciune. Cu cat depui mai mult efort sa fi placut pentru o femeie, cu atat in capul ei rezulta ca esti un barbat slab, sub nivelul ei, si nu va respecta. Daca nu te respecta, nu vrea si nu te place. Dar te poate tine aproape pentru exploatare emotionala si atentie gratuita. Se va folosi de dorinta ta pentru dans ca hrana, ca validare, sa-si ridice stima de sine, sa i se umfle orzul in ea.

Anumite femei dupa o varsta, tanjesc dupa indivizi din trecutul lor, indivizi care si-au pus amprenta pe dansa, si nimic nu ii va scoate asta din cap. Poti sa stai si in cap si tot nu vei fi pe radarul ei, oricat de bine ai face lucrurile, nu te va vedea ca pe un viitor iubit. Nu e ceva ce faci tu gresit, e bagajul ei de femeie batrana cu regrete din trecut. Solutia: unde nu esti dorit, PLEACA! O femeie cu bagaj care nu poate trece peste bagaj, trebuie lasata sa hoinareasca singura pana nu mai poate.

Daca ea la varsta ei inca are chef de jocuri ale mintii ca la 15-22 de ani, e clar ca nici ea nu e matura si nu a priceput ca a imbatranit si ca nu mai arata nici pe departe la fel de bine ca odinioara. Dar asta nu e problema ta. Asta este si va fi durerea ei, nu a ta.

Urmatoarea!

| Raizing a răspuns:

A fost doar entuziasmata -ca- cineva mai tanar -ca ea- o place.N-a fost iubire(cum ai fi vrut tu)

Ca n-a vrut fata in fata - clar reiese ca nu te-a placut suficient de mult, ci doar era politicoasa! Fiind politicoasa -a crezut ca nu-ti v-a rani sentimentele!

ps: daca erai Foarte Bogat, lucrurile stateau diferit...

| Hellboy96 a răspuns:

Salut! Femeii respective i se par multi 10 ani, la fel si mie. Incearca sa vorbești cu fete de vârstă ta, eventual mai mici sau mai mari. Ea are cu 10 ani mai mult decât tine deci este destul de matura si de aceea poti vorbi chestii cu ea. Poate doar îi place sa vorbeasca cu tine, nu neapărat să si vrea o relație. Plus ca daca nu vrea relație nu inseamna ca nu ii placi. Poti rămâne prieten cu ea, nu mai mult.
Sănătate!

| mgtow explică (pentru Hellboy96):

De varsta mea nu imi convine pentru ca se duc la imbatat, tras pe nas si chefuri in schimb era era omul perfect si sincer. Avea un sharm fermecator dar si o energie pozitiva inspira incredere. Daca n-a mers pacat asta e viata raman singur in continuare

| BlackRose03 a răspuns (pentru mgtow):

Nu toate fetele de vârsta ta sau mai mici sunt la fel, imature și puse doar pe distracție cum zici tu.Nu ai găsit încă o fata matură dpdv mintal și care ar vrea ceva de durata mai mica sau de aceeași vârstă cu a ta, dar asta nu înseamnă că nu există.
Da, 10 ani este o diferență mare, mai ales că tu, băiatul, ești cel mic in cazul asta.
Și slabe șanse să găsești o femeie la 30-40 ani dispusă să se pună intr-o relație cu tine, un puștan pe lângă ea.
La diferența asta de vârsta aveți și o altă viziune asupra vieții, alte aspirații, tu la vârsta ta ai lipsa de experiență pe majoritatea planurilor comparativ cu cineva cu 10 ani mai mare.
Ori aștepți să ajungi la vârsta aia la care îți va fi mai simplu sa găsești fete mature cu care sa ai ceva serios, tu fiind la rândul tău un adult ori aștepți o fata de vârsta ta care sa gândească ca tine ori nu știu.