| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut un baiat de care mi-a placut dar el nu ma prea baga in seama.Incepusem sa'l uit cand dintr'o data incepe sa se de'a la mine, si tot se lauda ca eu il las sa ma cuprinda si etc.Credeam ca ma place, dar nu este asa. El in acelasi timp se dadea si la prietena mea cea mai buna chiar si dintre mine. El se juca cu noi(cel putin asa cred eu). Intr'o zi cand o vede pe prietena mea o striga pe numele meu si cand ma vede pe mine ma striga pe numele eioh go on.Eu incep sa'i refuz avansurile, dar prietena mea nu! Eu niciodata nu i'am zis ca el s-a dat la mine, si ce a fost, pentru. ca nu avea rost. Ea il crede prea pefect dar nu este asa nici pe departe.As vrea sa'i spun ei aceste lucruri dar pur si simplu nu vreau! Prima data cand mie mi-a placut de el i'am spus ei si ea in loc sa nu se baga ea se dadea la eloh go onoh go on.Ma dezamgit foart mult si de aceea eu nu vreau sa ii spun cum este el. Voi ce spuneti, ce sfaturi imi dati?happy

Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Nu te mai stresa, pe el ignora-l, iar daca prietena ta stia ca iti place de el si s-a dat la el nu iti este prietena, deci pori sa renunti si la ea. Tot raul spre bine, decat sa iti pierzi timpul cu ei mai bine iti vezi de viata ta si iti gassesti altul mai ok.

2 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Las-o sa vada pe propria piele cul este el de fapt! Daca este printre norisori acum si tu o vei prabusi cu "crudul adevar", s-ar putea ca ea sa nu-ti mai fie deloc prietena, sa inventeze chestii.am patit-o. Daca vrei sa aduci pe cineva la realitate,se intoarce impotriva ta(nu mereu).Las-o sa se dea cu,capul de pragul de sus, ca sa il vada pe cel de jos, avand in vedere ca nu iti e "prietena"asa cum spune.

| Aanyaa a răspuns:

Cel mai bine e sa- ii spui "prietenei" tale exact ce crezi, ce simti, iar daca ea nu tine cont de ceea ce spui tu inseamna ca nu iti e prietena adevarata, Si ar cam fi cazul sa ii spui adevarul sa ii spui ca acel baiat nu e chiar cum credea ea, iar daca nu o intereseaza ceea ce spui tu e o cauza pierduta, nu mi se pare ca iti este prietena cand a facut ceea ce a facut, adica stia ca iti place de el si totusi s-a dat la el, o prietena adevarat nu face asahappy