| oanasunshine a întrebat:

Heeibig grin. Acum 3 zile i'am spus baiatului care'l plac ce simt pentru el. a reactionat ok, a apreciat ca am avut curaj sa ii spun direct insa mi-a zis ca nu stie ce sa zica pentru ca nu prea ma cunoaste, doar ce m'a mai vazut la scoala si din ce mai vorbeam in vacanta pe mess. In finehappy. Ieri, la scoala, mi-a fost oarecum.thinking jena sa'l vad.inainte mi'era foarte usor sa'l privesc, el nestiind ca'l plac dar acum ca i'am spus, nu stiu de ce ma feresc sa'i intalnesc privirea. Si na, tot ne'am vazut. S'a uitat la mine, mai diferit parca decat inainte sa stie ca il plac, mi-a zambit putin si dupa s-a intors in spate, ca si cum l'ar striga cineva, dar s-a vazut clar ca voia doar sa PARA asa. El imi pare chiar timid, si dadea semne ca ma place dar acum ca i'am spus, nu vreau sa il bat la cap cu chestia asta...ar fi ok sa'l las pe el sa se gandeasca o vreme la ce i'am spus? Am nevoie de niste pareri :-s. Funda.happy

6 răspunsuri:
| Tavii a răspuns:

Ok,o sa iti spun tie ce am mai zis si altor persoane si tot cred ca e cel mai bun lucru de facut...incearca sa iesiti undeva si sa discutati poate asa va ajunge sa te cunoasca mai bine si va stii ce simte pentru tine.
oricum daca nu iese nicio scanteie nu e nicio nenorocire baieti sunt destui pe lume asa ca fara griji, incredere in tine si mult noroc cu baiatul respectiv

| thelordofthedrinks a răspuns:

Nu. Adevarul e ca probabil nu simte acelasi lucru pentru tine. Evitandu-te incearca doar sa nu iti raneasca sentimentele spunanduti asta in fata. Un alt semn ca nu te place e faptul ca nu ti-a zis in fata ceea ce simte pentru tine atunci cand tu i-ai spus. A apreciat doar curajul. Dupa parerea mea el vrea sa ramaneti doar prieteni. Mai multa grija la gramatica si mult noroc.

| oanasunshine explică (pentru thelordofthedrinks):

Mm multumesc de sfat thinking Dar nu am probleme cu gramatica, am scris chiar corect totulhappy. Si iti respect parerea, dar nu ai de unde sa fii sigur/a ca nu ma place pentru ca nu stii cum s'au petrecut lucrurile iar el chiar dadea semne ca ma place. happy In fine, apreciez faptul ca ai incercat sa ma ajuti.

| thelordofthedrinks a răspuns (pentru oanasunshine):

In primul rand, constructia gramaticala "mi-a fost oarecum.jena sa'l vad." e ilogica din cauza acelui punct, in al doilea rand, dupa aceasta constructie gramaticala eronata incepi propozitia fara majuscula, in al treilea rand, folosesti ' in loc de - si in ultimul rand, nu e logic sa pui o intrebare si dupa sa il acuzi pe cel care raspunde ca nu stie toate detalile avand in vedere ca tu esti cea care esti obligata sa ne dai noua (celor care raspund la intrebarea ta) toate detalile.

| oanasunshine explică (pentru thelordofthedrinks):

Folosisem prea multe puncte de suspensie si de aceea aparea doar "." cand trebuia sa fie "..." happy. SI da, folosesc ' in loc de - pentru ca asa imi place mie. In fine, nu vreau sa fac lectii de gramatica si nici sa par necioplita. Multumesc.

| ingerashmeu a răspuns:

Eu cred ca daca tu il placi atat de mult ar trebui sa-l chemi deopate si sa-l intrebi serios daca si lui ii place de tine, daca nu o sa faci asta macar nu il mai privi intens sau altfel o sa faca ce vrea din tine si n-am vrea asta. sper sa te ajute sfatul meu.