| AnyAnutza a întrebat:

Hey TPUcrying! Astazi dupa ce am iesit de la scoala am plecat sa ma plimb cu prietena mea cea mai buna si dintr'o data a venit si iubitul ei. El ma simpatizeaza de mult timpstraight face nu se poate vorbi de iubire sau mai stiu eu ce. Eu nu ii dau atentie ma prefac ca nu exist pentru ca nu vreau sa ma cert cu prietena mea cea mai buna pentru un baiat. Problema cea mare e ca astazi ea si'a dat seama ca el ma cam simpatizeazacrying si s-a suparat foarte tare a plecat plangand. Desingur, eu m-am dus dupa ea si i'am spus ca voi pleca acasa si nici nu ma baga in seama ma ignora apoi el a venit dupa ea si au plecat. Nu stiu ce sa fac. Cum sa vorbesc cu ea ce sa'i spun sa nu creada ca vrea sa ma bag in relatia lor, ca eu il placstraight face sau mai stiu eu ce. Nu vreau sa fie suparata pe minesad parca a cazut cerul pe mine cand o vedeam plangandsad. Nu stiu... ajutati-ma sa'i spun ceva. Sa'i explic situatia sa o faca sa creada ca el nu ma simpatizeaza delocsad Ajutor TPUcrying!

Răspuns Câştigător
| WhatMeanLove a răspuns:

-ce sa-i spui(dar nu de fata cu el):

,, uite, baiatul ala e un prost, prin faptul ca a incercat sa iti arate ca ii place de mine inseamna doar ca vrea sa-ti faca in-ciuda, adica, ce om care te iubeste si te respecta ar face asa ceva? Lasa-l pe el, el nu mai exista in lumea asta pentru noi,,

-spusele astea sunt singura cale sa i-o dovedesti

5 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Daca iubesti o persoana cu adevarat, numai apare o a doua, dar de placut, atractie fizica de ce nu, e doar o copilarie, ori ca te place pe tine, ori ca se masturbeaza la pozele cu Angelina Jolie e tot una, sa se maturizeze.

| underground05 a răspuns:

Buna, pur si simplu spune. i ca nu e adevarat ca pentru tine el nu inseamna nimic si chiar daca ei nu ar fi impreuna, tu tot nu ai fi cu el vreodata si ca niciodata nu ai fi de acord sa fii cu un actual sau chiar fost prieten al unei prietene de. a ta, pur si simplu din respect pentru ea.incearca sa vb calm cu ea... poate v. a intelege...bafta

| AnyAnutza explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsurile voastre! Mi'ati fost de mare ajutor, cu totii! M'ati ajutat foarte mult. Toate raspunsurile au fost de mare ajutor pentru mine! Daca as putea v'as da funda tuturor:* Multumesc tuturor ca m'au ajutat!:*:X:X

| Diutza18 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa vb k ea si sa i spui k u nu il placi si ca nu te intereseaza k u nu ai tradao niciodata si k prietenul ei nu o merita pentru ca este o persoana deosebita si k el e un prost care o raneste si care incearca sa va desparta si sa il lase in pace ca mai sunt baieti pe lumea asta care sa o respecte sa o iubeaska si care sa o merite

| sandaAlexandraDeeeeea a răspuns:

Pentru inceput ar trebui sa ii scrii un mesaj desii poate nu o sa te asculte ori pe mes, facebook, hi5 etc. sau sa gasesti alta modalitate: ori sa ii zici fata in fata ori printr-un biletel. Spune-i ca ai observat de mult timp ca te cam simpatizeaza da tu nu i-ai dat atentie mai spune-i ca nu ai putea sa ii faci asta in veci amin celei mai bune prietene a tale pentru ca stii prea bine ca daca ai fii in locul ei nici tu nu te-ai simiti bine. Poti sa ii mai zici ca, chiar nu ai fi in stare de asa ceva si ca vrei sa te impaci cu ea... Sper ca ti-am fost de ajutor desii nu ti-am dat un raspuns complet imi pare rau de ce s-a intamplat si sper sa va impacati! Daca mai ai nevoie de ceva poti sa imi scrii id tau si vb :*