| ionutelul a întrebat:

Am doar 11 ani.Imi place mult de o fata de la mine din clasa. Ea vb frumos cu mine dar am intrebat-o daca ma place iar ea a spus ca doar ca prieten.Imi puteti spune ce trebuie sa fac? va rog?crying

Răspuns Câştigător
| Elly55 a răspuns:

Pai incearca sa te porti frumi cu ea sa te dai mai mult pe langa ea si o sa-si dea ea seama ca iti place de ea.succes.

12 răspunsuri:
| L a răspuns:

La 11 ani ar trebui sa va traiti copilaria si sa lasati iubiti pentru mai tarziu, ca o sa ai timp!
Daca are prieten nu ai ce sa faci, decat sa accepti realitatea.Eu te sfatuiesc sa incerci alte activitati si sa lasi fetele momentan.

| Asdffd a răspuns:

Nu poti sa faci o fata sa te placa! poate ca ea nu simte ce simiti tu pentru. ea. asa ca nu iti fa iluzii mai sunt multe fetewinking

| TormentOfSins a răspuns:

Poarta-te frumos cu ea in continuare ce altceva ai vrea sa faci... ii respecti decizia normal poate mai creste intre timp si i se schimba raspunsul

| yanis a răspuns:

Sa faci cate 100 de exercitii la mate pe saptamana pana uiti de ea. apoi te va cauta ealaughing pentru meditatii(funda)

| DrDeath a răspuns:

Incearca sa ii vorbesti frumos.Incearca sa te integrezi in grupul ei de prieteni.Organizeaza iesiri in parc, la pizza si init-o si pe ea si pe prietenele ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand sunt fata am 11 ani si eu si am un var care are tot 11 ani si ii placea de o fata de 10 ani
acum vreo luna sau certat rau si dupa atatea sarutari si vorbe amoroase s-au despartit
bine... si eu m-am certat cu varu' ala
te sfatuiesc sa incepi cu relatii de astea pe la 15 - 16 ani
asa i-am spus si la varmiu dar el sa mai indragostit
si apropo... a inventat o fata pe nume claudia ca sa ii faca in ciuda la oana ( fata aia de care ii placea )

| alinzz a răspuns:

In primul rand esti prea mic pentru asta.La 14-15 ani iti poti face prietena.Acum sfatul meu e sa ii spui ca iti place de ea cel putin peste un an. Sper ca te-am ajutat. big grin

| Dalia_1769 a răspuns:

Sunt si eu in situatia ta.Am suferit si eu dar am inteles ca daca in dragoste na mers atunci in prietenie merge iar asta e bine.Incearca sa faci si tu astfel si poate te va ajuta.Baftaaaaaaaaaa

| ionutelul explică:

Va multumesc mult

| ionutelul explică:

Bai andrepaul eu nu ies cu fetele la varsta asta si mai ales nu ies cu mai multe fete deodata dar mersi ca ai incercatwinking

| ionutelul explică:

Hey anonim vrei sa te combini cu mine?

| ciocolata_6994 a răspuns:

Poate trebuie putina rabdare, fiindca eu sokot ca ea are simtul ca e prea devreme p/u ceva mai serios, si sigur la 11ani nu e ceva iubire, sau chiar simpatie, pur si simplu pasiune si dorinta de ate intilni cu ''vreo cineva''!
Poate mai tirziu...)))Succes