| iulian_4476 a întrebat:

Am fost in grecia cu sotia mea iar acolo fost despartit de sotia mea timp de 6 luni iar in intervalu acestor luni i-a a ramas insarcinata cu un cetatean de origine albaneza dupa ce a ramas insarcinata m-am reinpacat cu i-a am revenit in tara a nascut iar copilu l-am trecut pe numele meu iar acum tatal biologic vrea sa treaca copilu pe numele lui intrebarea mea este.ar putea copilu sa aiba si numele meu si numele lui si unde sa ma adresez sa pot face sa-l trec pe copil si pe numele lui copilu are acum 10 luni si imi este frica sa nu mi-l i-a iar daca il trec pe numele lui si al meu mai are dreptu copilu la toate drepturile de aici din rominia va rog care citeste acest mesaj sa ma ajute ca sunt disperat ca albanezu are bani si vrea sa ma dea in judecata daca nu fac ceva va rog enorm ajutati-ma care are suflet sau care a trecut sau trece prin situatii din astea ma puteti contacta si la numarul de telefon 0748676771 va multumesc enorm cu stima iulian din Piatra Neamt

Răspuns Câştigător
| ukume a răspuns:

Ba frate cautatzi alta femeie, sa ai copilul tau din sangele tau nu progenitura altuia, ce ai in capul ala taratze.

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Mai omule chiar nu realizezi aceasta situatie?/ da l a trecut pe numele tau pentru ca erai cununat cu sotia nu? daca el te da in judecata trebuie sa faca paternitatea deci e situatia fff incurcata. dar s ar putea sa nu aiba nici o sansa pentru ca nu are dreptul. Ca sa poarte 2 nume de tata nu e posibil atunci nu red ca e cazu sa ti faci pn. DAR tu vrei neaparat sa fie al tau. asta e alta poveste. VInovata e ea sotia ta. cred ca e bine sa te gindesti de 2 ori. nu te lasa dus de val sa s ra putea sa ti mai faca 3 4 copii cu altii si tu sai cresti. eu cred ca cel mai bine e sa il lasi sa si asume raspunderea pentru copil. de luat nu l ia pentru ca copilul trebuie sa fie linga mama. iar tu sincer sa te gindesti fff bine. mai vb eventual pe privat. iti da sfat [o mama] care are pb de acest gen cu baiatul ei careia ia pus o nebuna in spinare un copil. hai gindeste te si mai bine. fii barbat nu. te pacali. ca v a fi greu mai tirziu. ea a facut greseala sa plateasca

| ines a răspuns:

Buna Iulian treci printr-o situatie urta dar daca Albanezul va da an judecata are castig de cauza e tatal biologic si nu vad ce te-ar ajuta sa poarte copilul numele lui si al tau si pentru a adauga alt nume numai legea decide prin judecata. ANTELEG CA ESTI DISPERAT ca ai crescut copilul pana la 10 luni dar trebuia sa te gandesti ca ca albanezul are mai multe drepturi ca tine an privinta copilului.

| psihox a răspuns:

Daca albanezul va ameninta, lasati copilul lui si dvs. cu sotia sa aveti alt copil daca va puteti permite. Cu timpul veti uita trecutul. O fi aflat albanezul de la sotia dvs. starea materiala? Cum era imbracata sotia dvs? A cui era ideea de a pleca in Albania sau in tara respectiva? Cu bine.

| mary_5801 a răspuns:

Copilul este pe numele tau, iar un test de paternitate costa ceva, si nu cred ca se risca. iar daca totusi face testul, copilul tot la voi ramane, pentru ca legea il incredinteaza mamei pe copil.deci atata timp cat sotia ta ramane cu tine, nu iti poti pierde copilul.