| anonim_4396 a întrebat:

Am impresia ca un baiat incearca sa ma faca geloasa. De cate ori sunt cu prietena mea cea mai buna, vine la ea, o consoleaza daca e trista etc. dar asta se intampla doar cand sunt eu de fata. Iar de cate ori vorbeste cu o fata se tot uita la mine de parca ar astepta sa zic ceva.
Adevarul e ca il plac foarte mult si cred ca stie asta...(Fiindca intr-o zi prietenul lui cel mai bun m-a intrebat asta, iar o data, chiar el a intrebat o colega daca il placsad)
Dar nu stiu ce sa fac...cum ar trebui sa reactionez? Este genul de baiat orgolios, vanitos, care face pe durul si nu isi arata sentimentele, asa ca e destul de dificil sa imi dau seama ce vrea de fapt...

Răspuns Câştigător
| KingJulien a răspuns:

Incearca sa-l faci si tu gelos, ignora-l, fate nepasatoare de el ca si cum i-ai zice,,-Nu ma interesezi!,, fii genul de fata rea care nu se lasa usor...sa-mi spui um merge ok?

3 răspunsuri:
| gabryela_2772 a răspuns:

Fa-l si u gelos! daca vrea sa te faca gelosa inseamna ca te place. pup love strucklove strucklove strucklove struck

| Shiver a răspuns:

Baieti vor sa se creada importanti si le place ca noi sa umblam dupa ei nu ei dupa noi dar sti cum e un baiat bun te gaseste el pe tine

| adndreeaada a răspuns:

Buna,pai ai putea sa nu il mai bagi in seama deloc,adica nici sa nu te uiti la el, nu ii dai importanta pentru o perioada de timp si o sa vada ca nu iti pasa si va face ceva sa iti atraga atentia.iar daca vine la prietena ta(fiind cea mai buna prietena)poti sa ii spui ca mai bine plecati, si poate va fi de acord...happy