| Varvara660 a întrebat:

deci am un coleg in clasa pe care il plac, care a venit de un an si apropae jumate si in clasa mea.Am inceput sa il plac.El e diferit fata de ceilalti baieti,la fel si eu sunt diferita de fete. Uneori mai vorbeste cu alte fete,si imi da impresia ca le place,dar fetele respective au iubiti.O colega de a mea l-a intrebat ca ce fel de fete ii plac.A zis ca sa fie timide dar parțial,si daca la vreo fata i place de el,sa i arate in mod subtil.El e genul de baiat care merge la sala si in rest sta si se joaca pe calculator,sau sta cu familia.El e putin cocoșel si am analizat chestia ca daca el e asa, atunci el vrea o fata timida si gingasa asa cum isi si doreste(timida).Si in ziua cand colega mea l-a intrebat, se uita la mine de vreo 5 ori insistent. Apoi in urmatoarea zi de cate ori ma uitam la el, el se uita la mine, si azi doar o singura data s-a uitat catre mine.Eu consider că poate e in nedumerire, sau poate asteapta alte semne de la mine.Cred ca si a dat seama ca il plac dar nu sunt sigura. Oare ce sa insemne lucrurile astea si privirile lui asupra mea?

Răspuns Câştigător
| munteanuionvictor a răspuns:

Cred că te place, dar e timid. Poți să-i trimiți un mesaj sau să intri în vorbă cu el când e singur.